ООС, зброя
ООС, зброя 5 канал

"Вони "видохлися", їм самим жити хочеться", – захисники Попаснянського напрямку про окупантів

Читайте по-русски
Зранку зазвичай на цій ділянці фронту тихо. Провокації розпочинаються по обіді, коли спостерігачі місії ОБСЄ завершують тут патрулювання

Зростає напруга на лінії фронту біля Попасної. Окупанти ведуть обстріли майже щоночі. Ігноруються всі угоди й домовленості.

Роман родом із Лисичанська. До війни працював фельдшером на станції швидкої допомоги. У 2014-му пережив окупацію рідного міста. Після його визволення пішов на фронт.

"Країна одна. Я не хочу, щоб її топтали окупанти", – каже боєць.

Разом із побратимами Роман тримає оборону на Попаснянському напрямку Луганщини.
Ця ділянка фронту тривалий час перебувала в так званій "сірій зоні". Після того, як сюди прийшли українські військові, перш за все взялися її розміновувати.

Іван показує протипіхотну міну – один із подарунків від окупантів українському війську. Армійці знайшли її та знешкодили.

"Заряджена вона пластидом. Уже заготовлені в ній уламки. Близько 2000 уламків стандартних. Оце такі гостинці після себе залишають терористи. Колись тут буде мирна земля. Колись тут будуть у ліс ходити, а це залишається після них", – розповідає український захисник.

Зранку зазвичай на цій ділянці фронту тихо. Провокації розпочинаються по обіді, коли спостерігачі місії ОБСЄ завершують тут патрулювання.

"Через годину після того одразу починаються обстріли. В основному починається стрілецька зброя, а потім уже – заборонені калібри, гранатомети, міни перекручені через перехідники прилітають, СПГ працювало, БМП іноді навідується, і артилерія, звичайно, працює", – зауважує Іван.

Ніч проти вівторка теж минула тут напружено.

"Ми завжди готові до цього. Ми трішки стрілецькою зброєю відсікли, а так гранатомет по нас працював ручний, і працювали ВОГами", – пояснює військовослужбовець. 

"Вони знають, що ми тут, і що ми сюди прийшли не просто так, як кажуть, пиріжки поїсти і тушонкою закусити. Це наша земля. І ми через неї прийшли", – наголошує боєць Сергій.

Натомість мотивація в окупантів майже відсутня. За даними розвідки, у лавах ворога місцевих найманців майже не залишилося, а росіяни воювати на чужій території втомилися.

"Вони загнані просто сюди люди, і все. Це ми сюди прийшли по своїй волі. А у них немає цього пориву, щоб іти вперед. Вони зрозуміли, що плюс Сирія, плюс Чечня, плюс Абхазія. Вони видохлися. І їм самим жити хочеться", – каже Сергій.

Вояки запевняють: ретельно оборонятимуть кожен сантиметр української землі. Першими вогню не відкривають, але якщо дії ворога загрожують життю армійців – дають адекватну відповідь.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал".

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": гітарист та продюсер групи "Карна" Влад Ярун в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
#Дульки_кулькам: вінницькі школярі започаткували флешмоб із закликом до випускників не запускати повітряні кульки
Loading...

"Ми їх достойно подавили": як українські бійці тримають оборону Світлодарської дуги – репортаж із фронту

Доба в ООС: ворог гатить із мінометів 82 калібру – один військовослужбовець поранений

Ситуація в ООС: ворог гатив зі 152 калібру, четверо військових поранені

"Мав суттєві плани на помсту": в Харкові попрощалися з 25-річним гранатометником

Доба в ООС: ворог 24 рази обстріляв позиції українських військових, зокрема із забороненого озброєння

12 армійців літаком доправили до одеського військового шпиталю