ООС, військовослужбовець, зброя
ООС, військовослужбовець, зброя 5 канал

"Ми їх достойно подавили": як українські бійці тримають оборону Світлодарської дуги – репортаж із фронту

Читайте по-русски
Армійці переконані: ворог точно до чогось готується. Пояснюють, що такої суцільної тиші на цій ділянці фронту не було вже дуже давно

Світлодарська дуга – це лінія оборони, на яку на початку 2015-го армійці відійшли з Дебальцевого. На мапі вона і справді має вигляд дуги і тягнеться від Троїцького на Луганщині до Горлівки на Донеччині. Й досі просто на позиціях армійців залишаються скелети побитої української техніки.

Український військовослужбовець показує розбиту БМП знімальній групі: "Це БМП було підбито в 15-му році, воно прикривало відхід наших військ із Дебальцевого. Загинуло три хлопці. Навідник, водій і командир загинули – весь екіпаж. Вони виїхали відпрацювати, і їх із ПТУРа противник знищив".За інформацією розвідки, у ворога на цій ділянці фронту заборонена техніка не відведена, проте добре захована у промислових будівлях, де й досі працюють місцеві мешканці. Армійці показують ферми.

"Разом з місцевими знаходяться люди у військовій формі противника. Тобто вони прикриваються мирним населенням і, таким чином, вони можуть звідти працювати. Але стараємось відповідати якось адекватно, щоб туди не попасти, бо там мирне населення", – каже боєць Андрій.

А дати адекватну відповідь в армійців тут є чим. Кажуть, якщо російська техніка бруду не боїться, то боїться української "Стугни". Такий ракетний комплекс призначений для ураження танків та броньованих цілей. Техніка, яку окупанти не відвели всупереч Мінським домовленостям, стала ціллю навідників.

Армієць розповідає: "Ми не стріляємо по вогневих точках, вираховуємо броньовану техніку противника. Ми чуємо звуки, постійне пересування техніки противника. Сидимо, дивимося, де її точка може вийти, і тільки засікаємо – зразу же знищуємо".

Ворог уже відчув на собі роботу української "Стугни", коли військовою вантажівкою привіз зброю на передню лінію фронту. КамАЗ був знищений разом із боєкомплектом.

"Тут рельєф – може танк зайти, і ми будем його чути, але не будемо бачити. Але ви самі бачили, як вона збільшує кожен рельєф, вона вибирає, в ній установлено оці всі перепади і вона засікає зразу техніку", – пояснює військовослужбовець Віталій.

На Світлодарці в армійців постійний поєдинок не лише з ворогом, а ще й з рельєфом. Пагорби та балки дають змогу противнику підійти непоміченим. На початку минулого тижня один із бойовиків підібрався до українських укріплень. Почалася перестрілка. Бойовик був поранений у руку, не зміг відступити. І підірвав себе гранатою.

"За формою можу сказати, що форма російського зразка, тобто їхній оцей піксель. Бронежилет на ньому був теж російського виробництва. Ну, а зброя ще радянська, тобто автомат АКМ", – розповідає Андрій.

Потому весь минулий тиждень ворог почав активно обстрілювати українські позиції. Не раз зав'язувалися довготривалі перестрілки. Провокації окупантів ставали дедалі агресивнішими – армійці вирішили дати бій.

"Вони нас смикали, смикали, смикали... Ми терпіли, розцінювали, дивились узагалі, звідки вони ведуть раз, другий, третій... Взяли, проаналізували. Ми їх реально так досить достойно подавили, і після цього з їхньої сторони таких пострілушок чи чіткої стрільби по моїй позиції не було", – зауважує боєць Іван.

Після спланованої та адекватної відповіді ворог зовсім стих.

"Немає ні обстрілів, ні стрілкотні. Тихо повністю. Не знати, що вони там планують і так далі. Можливо, вони боєприпаси завозять чи у них ротація проходить", – міркує "Звір".

Армійці переконані: ворог точно до чогось готується. Пояснюють, що такої суцільної тиші на цій ділянці фронту не було вже дуже давно.

"Коли тихо, це значить щось підозріле. А коли підозріле, то треба бути завжди готовим", – наголошує український захисник Іван,

І бійці готові. Попри тимчасову тишу, спостерігають за ворогом ще пильніше.

"Секунда часу – і всі вже біля своїх вогневих засобів готові давати відсіч противнику", – переконує боєць "Мажор".

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, з Донецької області, "5 канал".

Дивіться також фотогалерею:

Французький погляд на війну в Україні: що побачила на сході документаліст Гаель Жирб – ФОТО

Фото з Донбасу
/
Фото з Донбасу
Фото з Донбасу
/
Фото з Донбасу
Фото з Донбасу
/
Фото з Донбасу
Фото з Донбасу
/
Фото з Донбасу
Фото з Донбасу
/
Фото з Донбасу
Фото з Донбасу
/
Фото з Донбасу
Фото з Донбасу
/
Фото з Донбасу
Донбас
/
Донбас

Попередній матеріал
Гройсман звернувся з вимогою до Зеленського
Наступний матеріал
Полторак розповів, скільки залишатиметься на посаді міністра оборони
Loading...

Доба на сході: окупанти гатять із мінометів калібру 120 мм

Доба в ООС: прикриваючись мирними жителями, ворог гатить із мінометів – троє бійців поранені

Доба на сході: ворог гатить із важкого озброєння у всіх напрямках, двох військовослужбовців поранено

Обстріли з БМП, гранатометів та мінометів: як минула доба в зоні ООС

"Великоднє перемир'я" на Донбасі: ворог не припиняє обстріли із забороненого озброєння

Ситуація на Сході: українські захисники знищили ворожу БМП та двох окупантів