Майстер-клас порятунку для одеських школярів
Майстер-клас порятунку для одеських школярів 5 канал

Юні рятувальники: як одеські школярі вчились надавати першу допомогу

Читайте по-русски
Особливу увагу приділяли безпеці на воді, адже Одеса – морське місто

В Одесі навчали школярів, як рятувати життя на воді та надавати першу домедичну допомогу. Напередодні літніх канікул рятувальники запросили підлітків до моря, щоб розповісти про основні принципи безпеки.

Перед початком турніру близько півсотні школярів утворюють команди, для яких обирають назви та девізи. За спритність і правильні відповіді отримують бали. Виграє та команда, яка випередить конкурентів у двох десятках завдань.

Перша частина змагань – теоретична. Дітей запитують, як рятувати потопельника до приїзду "швидкої". Як уникнути помилок, роз'яснюють фахівці під час майстер-класу з серцево-легеневої реанімації. Пробують зробити серцево-легеневу реанімацію й діти.

"Для мене це важливо, щоб рятувати людей. Якщо людина тоне, треба її дістати і зробити те, що я робив. Або, наприклад, сонячний удар: треба в тінь, холодної води і прикласти мокру ганчірку", – каже школяр Йосип Бичков.

Особливу увагу приділяють безпеці на воді, адже Одеса – морське місто. Лише торік із води врятували з десяток підлітків.

"Багато дітей не знають, як правильно поводитись на воді. Через це багато нещасних випадків. Тому хотілося б акцентувати увагу, що діти поїдуть відпочивати – буде це річка/озеро/море – щоб вони правильно вміли поводитися на воді, убезпечити себе від нещасних випадків", – пояснює організатор турніру Марія Бірюкова.

Тренери показують дітям, як допомогти пораненому підручними засобами.

"Це порізи, садна, вивихи, забиття, переломи, можна влетіти кудись, отримати сильний поріз. Виходячи з цього, ми вирішили показати два майстер-класи з кровотеч. Як визначити, що це була травма, які її ознаки і що треба робити при цьому підручними засобами", – зазначає тренер Олександр Шапарець.

Не забули організатори і про фізичні вправи та розваги. Показали ігри, які можуть бути і корисними, і безпечними водночас. Завершився турнір нагородженням найспритніших.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Ситуація в ООС: про що звітують у Міноборони – завершено
Наступний матеріал
У регламентному комітеті ВР пояснили процедуру розгляду постанови про інавгурацію
Loading...