На Волині студенти врятували життя чоловіка у електричці
На Волині студенти врятували життя чоловіка у електричці 5 канал

Вивели з клінічної смерті: на Волині студенти врятували життя пасажира електрички

Читайте по-русски
У 63-річного постраждалого раптово зупинилося серце

На Волині студенти врятували життя людини, яка помирала просто у вагоні електрички. 63-річному чоловікові раптово стало зле. Хлопці не розгубилися та розпочали реанімаційні заходи. Що саме робити, вони знали, адже усі – студенти 4-го курсу медичного коледжу. З рятівниками поспілкувалися кореспонденти "5 каналу".

Усе сталося просто у вагоні електрички на вокзалі у місті Ківерці. Четверо студентів саме їхали на практику до Луцька, коли побачили, як поруч знепритомнів чоловік.

"Я побачив, що чоловік блідий, не дихає. Не виявивши на сонній артерії пульсу, ми почали йому надавати невідкладну допомогу, робити непрямий масаж серця. Підтримували його життєдіяльність до приїзду "швидкої". Саме це врятувало йому життя, за словами лікарів", – згадує Олександр Багнюк.

Інший рятівник Ігор Подоба додає: "Зрозуміли, що ситуація вже надзвичайна, потрібно надавати невідкладну допомогу. Я просив Віктора, щоб він викликав "швидку", сам побіг до голови поїзда, щоб він не відправився до Луцька".

Хлопці виявилися студентами Ківерцівського медичного коледжу. Кажуть: відразу пригадали все, чому їх навчали. По черзі почали проводити реанімаційні заходи.

"Це все робилось почергово, тому що для одного це важко. Тому ми мінялись, групувались, як нас вчили наші викладачі", – зізнається Віктор Гомон.

"Швидка" приїхала за кілька хвилин. Фельдшер Володимир Мартинюк каже, хлопці врятували чоловіку життя: "Коли ми приїхали, чоловік був без свідомості. Після реанімаційних заходів він до свідомості не прийшов, але почав самостійно дихати. Він був у стані клінічної смерті. Студенти надавали допомогу досить ефективно, досить професійно".

З районної до обласної лікарні 63-річного чоловіка відвезли у стані клінічної смерті. Нині він у реанімації, вже прийшов до тями і намагається говорити.

"Були, якщо простими словами, проблеми з серцем: зупинка і клінічна смерть. Вдалося повернути пацієнта, і це не розвинулось у якісь грубі порушення. Про що свідчить його стан, який середньої важкості", – звітує лікар-анестезіолог Андрій Бура.

Донька врятованого Віра Копчук дякує студентам, які у той час опинилися в потрібному місці: "Ми дуже раді, що є такі хлопці, що згрупувались, швидко зробили. Дуже добре, що та "швидка" приїхала, вони всі молодці. Взагалі виходить, що воно усе одне за одним, і як Боженька ніби оберігав".

Нині хлопці – справжні зірки у своєму медичному коледжі. Директорка каже, всі рятівники – відмінники. Надання невідкладної допомоги – програма 4-го курсу, яку вони добре засвоїли.

За кілька тижнів у хлопців випускний. Своє майбутнє всі планують пов'язати з медициною. Готуються до вступних іспитів у виші.

Олег Ткачук, Волинська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Помпео на зустрічі з Лавровим закликав Росію звільнити полонених українських моряків
Наступний матеріал
Вдруге за добу: над Балтією перехопили російські літаки
Loading...