Нічна екскурсія в університеті Шевченка
Нічна екскурсія в університеті Шевченка 5 канал

З елементами чорного гумору: студенти-медики влаштували ніч лікаря ХІХ століття

Читайте по-русски
В університеті влаштували театралізоване дійство, щоби показати, з чим доводилося стикатися студентам-медикам кілька сотень років тому

Ніч у медичному виші: студенти-історики університету Шевченка влаштували театралізовану виставу. Показали, як опановували професію лікаря в ХІХ столітті. Такі дійства влаштовують кілька разів на рік. Валерія Павленко теж залишилася на ніч в університеті. Її враження.

Майбутній лікар Карина Савчук прийшла на нічну екскурсію до медичного вишу. Встигла вхопити квиток задарма у першу хвилину реєстрації. Каже: для студентів-медиків така історія – безцінна.

"Я така щаслива, що все таки я вихватила цей квиток – справді було важко потрапити на реєстрацію. Адже охочих так багато. Скажу чесно, навіть потрапила туди, де не була, хоча я тут навчаюся. Хороша майстерність студентів. Те, що вони залучають до себе і глядачів", – ділиться студентка.

Перша частина театралізованої історії відбувається в лекційній залі вишу. Тут студенти показують, як раніше навчалися медики, жартують і розповідають глядачам, з чого складається людина.

Далі всіх запрошують до іншої аудиторії. Тут влаштовують театралізоване дійство, щоби показати те, із чим доводилося стикатися студентам-медикам кілька сотень років тому.

"Лікарі зокрема, вони не мали на чому тренуватися і в них не було ніяких зразків, тому трупи просто крали. Є згадки, хроніки, в яких датуються такі от випадки. Ну і було додано трішки медичного чорного гумору, щоб це не було так сумно", – пояснюють студенти Богдан Бубач та Іван Жуковський.

Заключна частина нічної екскурсії в університеті – жіноча освіта у ХІХ та ХХ століттях.

"Дуже багато медичних термінів було, з якими ми не знайомі, бо ми студенти-історики і нам було дуже складно переключатися на латину, щоб вивчити хоча б якісь назви. Тому що ми їх не знаємо, ми поняття не маємо, яка то кістка", – зауважує студентка історичного факультету Анастасія.

Автор ідеї Олексій Руденко пояснює: в такий спосіб студенти намагаються відтворити хід історії, щоразу її вдосконалюючи. Другий рік поспіль театралізована ніч в університеті користується попитом.

"Це волонтерська ініціатива студентів історичного факультету університету Шевченка. Щодо розвитку медицини, щодо медичної освіти, як чоловічої так і жіночої, щодо того, яким чином сприймалося, або не сприймалося нововведення у медицині", – зазначає керівник вистави.

Схоже дійство студенти влаштовують кілька разів на рік. Щоразу обирають різні епохи і теми для вистав.

Валерія Павленко, Сергій Новіков, "5 канал"

Попередній матеріал
Хмарність, дощі та подекуди сніг накриють України в найближчі вихідні
Наступний матеріал
Вертоліт з майбутнього: американці підняли в повітря швидкісний гелікоптер
Loading...

Віче-реквієм і хода студентів: пам'ять Героїв Небесної Сотні вшанували в Івано-Франківську – відео

Самогубство іноземної студентки: в Харкові повісилася дівчина з Індії

Недитяча історія для молодих: як у НМІУ пройшла зустріч із керівником оборони ДАП

Як у Бердичеві студенти заробляють на благодійність автентичними колядками – сюжет

Вбивство студенток у Харкові: у Стамбулі затримали підозрюваного

Убивство іноземних студенток у Харкові: головний підозрюваний виїхав з України