Школярі відвідали музеї та криївки Тернопільщини, щоб відтворити побут УПІвців
Школярі відвідали музеї та криївки Тернопільщини, щоб відтворити побут УПІвців 5 канал

Школярі відвідали музеї та криївки Тернопільщини, щоб відтворити побут воїнів УПА: що з цього вийшло

Читайте по-русски
Школярі планують і надалі вивчати історію життя повстанців та поповнювати виставку

Боротьбу за Україну воїнів УПА, їхній побут та звичаї вивчають школярі на Тернопільщині. Для цього влаштували дослідницьку експедицію. Вчителі переконані, це не лише цікавий спосіб вивчення історії, а й патріотичне виховання молоді. Про результати експедиції учні розповіли знімальній групі "5 каналу".

"Не хочемо ні слави, ні заплати
Заплатою нам розкіш боротьби.
Солодше нам у бою умирати,
Як жити в путах, мов німі раби".

Це девіз воїнів Української повстанської армії, які боролися за створення української держави. Серед таких борців був батько Івана Кліща – Микола. Він приєднався до УПА. Спочатку був членом молодіжного руху, згодом воював у збройних лавах. Коли йому було 30 років, його заарештували та засудили до 10 років заслання.

"Запам'яталося те, як вони, не зважаючи на перебування у в'язниці, організували повстання. Тобто навіть у в'язниці вони все одно боролися", – говорить Іван Кліщ.

Згадки про повстанський рух УПІвець залишив у рукописах. Записи батька Іван упорядкував у книжці "Спогади повстанця". Завдяки їй історію повстанців дослідили й тернопільські школярі. Щоб знати якомога більше про життя повстанців, 14-річна Катерина разом з однокласниками відвідувала музеї та криївки по всій Тернопільські області.

"Якщо брати ОУН УПА на Тернопіллі, це скільки просто перетерпіли люди, щоб Україна була вільною незалежною державою, щоб вона мала кращу долю. І полягли вони недаремно", – каже дівчина.

Під час дослідження учні вирішили відтворити побут УПІвців, для цього самі створили експозицію. Серед експонатів зброя та речі побуту повстанців. Їх школярам передали родичі бійців.

Доцент кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін ТДМУ Леонід Кравчук каже: "Залежить дуже багато від молодого покоління. Тому, що воно приймає від нас естафету. Ми сьогодні викладачі збираємо по крупинках національну спадщину, яка виражається в пісні, легенді, переказах, експонатах, які є свідками тривалої боротьби українців за нашу власну державу".

Школярі планують і надалі вивчати історію життя повстанців та поповнювати виставку новими експонатами.

Оксана Рогачук, Віталій Куземко, "5 канал"

Попередній матеріал
Зеленський написав Парубію щодо інавгурації – на якій даті наполягає
Наступний матеріал
Офіційний Пхеньян підтвердив випробування тактичних ракет – чим пояснює
Loading...