У центрі Івано-Франківська "взяли штурмом ратушу"
У центрі Івано-Франківська "взяли штурмом ратушу" 5 канал

До річниці створення ЗУНР у центрі Івано-Франківська "взяли штурмом ратушу"

Дух епохи відтворили детально – вояки у формі часів Першої світової, постріли з гвинтівок і гармат, а в певний момент приїжджає бронеавтомобіль

Запекла "битва за ратушу" – спокій у середмісті Івано-Франківська порушили постріли з гвинтівок і гармат. Тут відбулася реконструкція бою до річниці створення Західноукраїнської народної республіки. Разом із мешканцями місця на 100 років тому повернулися і кореспонденти "5 каналу".

Постріли, зброя та вбрання – все немов насправді. Дух епохи організатори вирішили відтворити в деталях. Віталій Карвацький одягнув форму австрійського вояка часів Першої світової війни. Він – у ролі українського січового стрільця. Від вояків інших підрозділів українців відрізняє капелюх.

Пояснює: "Українці мали ось таку – це мазепинка. Її не мав ніхто інший, це саме українська. Якщо побачите стару фотографію австрійського солдата і на ньому буде саме такий головний убір, то це вже відомо, що то українець.

За сценарієм, події розгортаються біля головної будівлі міста, де українські націоналісти проголосили свою державу. Поляки намагаються перехопити владу і беруть ратушу під свій контроль.

"Поляки хотіли, щоб їхня влада залишилася. Фактично, хотіли в регіоні управляти, мати свою владу. Це були так звані польські шовіністи, які в принципі завжди до того йшли", – пояснює реконструктор Володимир Дзюбатий.

Навколо ратуші поляки будують укріплення. Щоб відвоювати будівлю, українські січові стрільці йдуть у наступ.

"Впродовж 2-3 дій відбуваються сутички, наступ українців. Українцям на допомогу кинуті резерви: бронеавтомобіль, артилерію", – описує голова ГО "Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" Любомир Горбач.

Хоч із втратами, та українські січові стрільці повертають контроль над будівлею. Але таких вуличних сутичок в Івано-Франківську насправді не було, розповідають історики.

"Пройшло 100 років, і, практично, живих свідків немає. І сьогодні ось такі заходи, як військово-історична реконструкція, вона дає для громадськості можливість хоч трохи зануритися в ту епоху", – зазначає організатор дійства Ярослав Коретчук.

Чи вдалось реконструкторам відтворити дух тієї епохи – розмірковують глядачі.

"Начебто ти це все знаєш, вчив з історії України. Але коли бачиш цю живу історію, із таким присмаком пороху, бензину, такого начебто поля бою, це неймовірні відчуття", – ділиться враженнями Ольга Деркачова.

Ольга Рега, Сергій Попович, "5 канал"

Битва за Британію у Другій Світовій: У Даксфорді влаштували грандіозне авішоу-реконструкцію – фотогалерея

Попередній матеріал
На ЦНАП чекають зміни: замінити водійське посвідчення тепер можна не тільки в сервісному центрі
Наступний матеріал
Україна та Німеччина спільно працюють над створенням миротворчої місії для Донбасу – Меркель
Loading...

Моторошна знахідка в Чорному лісі: пошуковці натрапили на людські останки

Відкриття пам'ятника героям ЗУНР та Української галицької армії у Львові – відео

Людожер, викрадачка діамантів і безжальний гангстер: топ-6 історій про найвідоміших злочинців світу

Привиди, нацистські експерименти та аномалії: топ-10 містичних локацій України, від яких кров холоне в жилах

Битва під Оршею: як українці, литовці та поляки знищили цвіт армії московського царя

Об'єднані гірськими трамвайчиками: на Закарпатті почали зйомки кіно про "вузькоколійки"