Привиди, нацистські експерименти та аномалії: топ-10 містичних локацій України, від яких кров холоне в жилах

Якщо вам набридло сидіти і нудьгувати вдома, хочете на вихідних поїхати у безстрашну подорож і відчути адреналін у крові чи просто відсвяткувати Хелловін, тоді вам варто побувати у наймістичніших місцях України. 5.ua підготував для вас добірку найзагадковіших населених пунктів та пам'яток, де серце завмирає

Ставка Гітлера "Вервольф"

Де: смт Стрижавка, Вінницька область.

Що там: залишки величезних бетонних стін від бункера Адольфа Гітлера.

Чому цікаво: перед обранням цього місця, Гітлер радився з багатьма ворожками та екстрасенсами. Він будував ставку для керування військовими діями на Східному фронті. Будували бункер більше як 10 тисяч людей, після завершення будівництва, всіх цих людей було знищено. Потужний гітлерівський комплекс складався з величезних 80 споруд. Він був підірваний відступаючими фашистами у 1944 році, які таким чином сховали таємницю об'єкта.

Ставка Гітлера Вервольф
Ставка Гітлера Вервольф
Фото: відкриті джерела

В'язниця на Лонцького

Де: Львів.

Що там: музей-меморіал жертв окупаційних режимів.

Чому цікаво: це колишня політична в'язниця, яка у XX столітті використовувалася польською, радянською та нацистською владами. Тут утримувалися і катувалися "неблагонадійні" особи. В'язниця розрахована на 1,5 тис. людей, однак у 1941 році кількість в'язнів була значно перевищена. Через це там розстріляли за одну ніч близько чотирьох тисяч людей і поховали у внутрішньому дворі будівлі.

Вікно у в'язниці
Вікно у в'язниці
Фото: Depositphotos

Цитадель

Де: Львів

Що там: фортифікаційна споруда з п'ятизірковим готелем та рестораном.

Чому цікаво: під час Другої світової війни тут діяв концтабір для військовополонених "Шталаг 328", де померло близько 140 тисяч людей. Фортеця має чотири вежі, в одній з яких були камери смертників та відбувалися допити ув'язнених.

Цитадель у Львові
Цитадель у Львові
Фото: відкриті джерела

Чортів камінь

Де: смт Підкамінь, Львівська область.

Що там: геологічна пам'ятка у вигляді 16-метрового скельного утворення.

Чому цікаво: поруч з цією скелею немає жодних гір чи кам'яних насипів, які б розказали історію цієї пам'ятки. Складається враження, що Чортів камінь туди просто хтось приніс. Вчені вважають, що це місце було ідолом та місцем для жертвоприношень, про що говорить старовинне кладовище, розташоване поруч. Древні кам'яні хрести на могилах датуються XI століттям.

Чортів камінь, Підкамінь
Чортів камінь, Підкамінь
Фото: відкриті джерела

Місто Прип'ять

Де: Київська область.

Що там: покинуте місто після аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

Чому цікаво: навіть через 32 роки після катастрофи можна помітити, що люди покидали Прип'ять похапцем. Розкидані особисті речі, дитячі іграшки, зошити й книжки у школах і старі меблі. Місця, де раніше жили люди, тепер господарює природа. Дерева і трава заполонили будівлі та дороги, інколи навіть можна зустріти таких диких тварин, як олені чи кабани.

Зона відчудження
Зона відчудження
Фото: 5.UA / Фото: Марія Бєляєва

Лиса гора

Де: Київ.

Що там: природно-ландшафтний парк, історична місцевість.

Чому цікаво: за часів Київської Русі тут було давньослов'янське капище, де язичники проводили свої обряди. На верхівці гори можна побачити дерев'яний ідол Перуна. Крім того, у горі є підземні тунелі, які з'єднують Печерський монастир. У них археологи знайшли ієрогліфи апокрифічного письма, розповідь яких суперечить Святому Письму. Також у 1897 році на горі розташовувалася німецький "Форт-склад 3-го розряду". Після вибуху 1918 року, там створили гарнізонну в'язницю, встановлювали шибениці і страчували злочинців.

Лиса гора, Київ
Лиса гора, Київ
Фото: відкриті джерела

Бугайський трикутник

Де: село Бугаївка, Сумська область.

Що там: аномальна територія у вигляді трикутника, яка розташована між кількома селами.

Чому цікаво: місцеві мешканці розповідають, що у трикутнику уповільнюється та пришвидшується час, техніка часто перестає працювати, худоба не хоча пастися саме у цьому місці. Вчені пояснюють такі аномалії особливістю магнітного поля.

Бугайський трикутник
Бугайський трикутник
Фото: google maps

Підгорецький замок

Де: село Підгірці, Львівська область.

Що там: старовинний замок епохи пізнього Ренесансу і Бароко.

Чому цікаво: місцеві і туристу розповідають, що у замку живе привид дівчини з чорним обличчям у білій сукні. За радянських часів у замку знаходився туберкульозний санаторій, пацієнти якого також розповідали про привида. Існує легенда, що це блукає душа Марії – вбитої молодої дружини Вацлава Жевуського. Ревнивий чоловік власноруч вбив кохану, а її тіло замурував у стінах палацу.

Підгорецький замок
Підгорецький замок
Фото: Depositphotos

Ужгородський замок

Де: Ужгород.

Що там: краєзнавчий музей, фортифікаційна споруда IX століття.

Чому цікаво: Ужгородський замок також має свою містичну легенду. Історія розповідає про нещасливе кохання між донькою графа, який володів замком у XVII столітті, і польським воїном. Тоді закохана дівчина розповіла польському війську про таємні ходи. Батько не стерпів зрадниці й замурував доньку у стінах замку. З того часу привид дівчини ніби блукає коридорами.

Ужгородський замок
Ужгородський замок
Фото: Depositphotos

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що у Карибському морі берегова охорона натрапила на судно, зникле в Бермудському трикутнику ще сто років тому.

Також дивіться фотогалерею за темою:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше