Лицарі, Галич
Лицарі, Галич 5 канал

Лицарі у спідницях і не тільки: яким був фестиваль історичної реконструкції у Галичі

У Галичі, що на Прикарпатті, у масовому поєдинку зійшлися середньовічні воїни з щитами, мечами та сокирами

Там поблизу руїн Старостинського замку вперше відбувся фестиваль історичної реконструкції "Галицьке лицарство". Приурочили його до 1120-ї річниці міста. Бачила дійство і знімальна група "5 каналу".

Надія Лупенко на фестиваль завітала з Києва. Дівчина рік тому захопилася мистецтвом середньовічних боїв. Її спорядження важить 25 кілограмів – це майже половина її власної ваги. Тим не менш, б’ється пліч-о-пліч із чоловіками. Каже: такими ж відчайдушними були і жінки в Середньовіччі.

"На готичних мініатюрах можна помітити, що вони були у сукнях і мали на собі кераси, тобто обладунки носили, але бігали в сукнях", – каже учасниця фестивалю.

Лицарі, Галич
Лицарі, Галич5 канал

Надія показує власні обладунки і пояснює, що це полегшена версія "топ хельм". "Для дівчинки це добре, що він полегшений, тому що колись я вдягала важкий. Після нього дуже сильно боліла шия", – пригадує дівчина.

У чоловіків обладунки ще важчі. При цьому, за словами реконструкторів, справжні лицарі носили броню по кільканадцять годин поспіль.

"Це ХIV століття, Західна Європа. Загальна вага – близько 30 кілограмів разом із шоломом, зброєю та обладунками", – каже учасник фестивалю Василь Ісупов.

Лицарі, Галич
Лицарі, Галич5 канал

Після всіх приготувань лицарі у повному обмундируванні сходяться у масовому бою. Зброя в учасників реконструкції незагострена, щоб не покалічити суперника. Крім того, не можна бити у неприкриті металом ділянки тіла.

"В Середньовіччі, окрім воєн, лицарі мали десь відточувати свої навички майстерності. І час від часу проводилися різного роду турніри за призи від королів, власників феодалів тощо", – розповідає капітан клубу "Айна Бера" Сергій Ващук.

Лицарі, Галич
Лицарі, Галич5 канал

Тим часом дітлахи на фестивалі також пробують себе у ролі лицарів. Вони запевняють, що нічого складного у таких боях немає.

Лицарі, Галич
Лицарі, Галич5 канал

Організатори кажуть, що на галицьких землях у Середньовіччі була дуже сильна армія, і такими дійствами хочуть відродити славу давнього Галича.

"Це просвітницька місія; це десь частково момент боротьби у гібридній війні щодо значення України як величної держави Середньовіччя. Це також мета розвитку туризму в Галицькому національному заповіднику "Давній Галич", – зазначає співорганізатор фестивалю Сергій Адамович.

Фестиваль приурочили до 1120-ї річниці Галича. Втім, планують зробити його щорічним.

Ольга Рега, Андрій Гаргара, Івано-Франківська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: 

Дух ХХ сторіччя прилинув в Київ: фоторепортаж з фестивалю "Ретро Круїз"

Попередній матеріал
Свято на "передку": як танкісти Луганщини піхоті допомагали "витримати ворожий натиск"
Наступний матеріал
Вилетів на шаленій швидкості: з'явилося відео кривавої ДТП в Одесі