Людожер, викрадачка діамантів і безжальний гангстер: топ-6 історій про найвідоміших злочинців світу

Багато хто в Україні святкує Геловін. Хтось влаштовує тематичні вечірки, хтось вирізає страшного гарбуза або накладає собі моторошний грим, а хтось просто влаштовує вечір кіно-жахів. Якщо ви ще не увійшли в святкову атмосферу і не відчули цього антуражу, пропонуємо вам прочитати шість реальних історій про відомих злочинців і шахраїв світу

Олександр Спесивцев

Відомий російський маніяк, який не лише вбивав людей, а ще й ґвалтував їх, знущався над тілами, їв сам і годував рештками свою собаку. Цей нелюд обирав собі жертв для своїх збочених знущань у місті Новокузнецьку в 90-ті роки. Нині Спесивцев перебуває у психлікарні.

Він заманював своїх жертв до власної квартири і власне там їх і вбивав. За різними даними, маніяк знищив близько 80 людей. У цьому йому допомагали його мати і сестра. Матір, угледівши чергову "здобич", просила допомогти їй дійти до дому і заводила у квартиру, де вже на них очікував син. Сестра все бачила, була в квартирі і не заважала брату знущатися над людьми.

Є відомості, що він змусив дівчат розчленувати їхню подругу, аби рештки тіла було зручно сховати у квартирі, а потім наказав їсти суп із людським м'ясом та дивитися, як собака догризає рештки попередніх жертв.

У 2008 році мати Спесивцева була звільнена з в'язниці і нині живе з донькою недалеко від міста Осинники Кемеровської області в Росії. Сестра маніяка не дістала жодного покарання.

Рука в крові
Рука в крові
Фото: Depositphotos

Френк Абігнейл

Американський експерт у галузі документальної безпеки, мільйонер. Та відомий він своїми зухвалими злочинами, скоєними ще в 1960-і роки. Цю історію ви можете знати з фільму "Впіймай мене, якщо зможеш", де Френка зіграв легендарний Леонардо Ді Капріо. Абігнейл уже відсидів за свої злочини і нині заробляє легальним способом – консультує близько 14 тисяч компаній щодо захисту від шахраїв і читає лекції в академії та профільних відділах бюро.

Френк Абігнейл майстерно підробляв чеки і використовував їх по всій країні та за її межами. Таким чином він привласнив понад 40 тисяч доларів, перш ніж банки виявили джерело зникнення коштів. До того моменту, коли його оголосили в розшук, Френк устиг зняти гроші з рахунків і змінити ім'я.

Він зміг обдурити авіалінію Pan American і став їхнім пілотом. Таким чином він налітав понад мільйон миль у більш ніж 250 рейсах по 26 країнах світу. При цьому жодного разу не сів за штурвал літака.

Також Абігнейл прикидався викладачем соціології в Університеті Брігама Янга завдяки тому, що підробив диплом Колумбійського університету. Крім того, протягом року видавав себе за головного педіатра однієї з лікарень у штаті Джорджія.

Йому також вдалося отримати місце при генеральному прокурорі штату Луїзіана. Так він пропрацював вісім місяців юристом, поки не звільнився через страх бути пійманим. Зрештою Френк Абігнейл був спійманий у Франції в 1969 році.

Гроші в швейцарському банку
Гроші в швейцарському банку
Фото: Depositphotos

Бернард Мейдофф

Американський шахрай, колишній підприємець і фінансист. Був засуджений у 2009 році до 150 років ув'язнення за створення найбільшої в історії США фінансової піраміди. Мейдофф завдав збитків своїм інвесторам на суму більш ніж 50 мільярдів доларів.

Мейдофф мав компанію Madoff Investment Securities, яку вважали однією з найнадійніших і найприбутковіших інвестиційних фондів США. Вона приносила інвесторам стабільно високий прибуток – близько 12-13% річних. Серед його клієнтів були численні банки, благодійні організації, а також приватні особи, в основному знаменитості.

У 2008 році Медофф сказав своїм синам, що його бізнес – це "одна суцільна велика брехня" за схемою Понці. Ті передали цю інформацію владі. І на наступний день Федеральне бюро розслідувань заарештувало Мейдоффа.

У результаті розкриття фінансової піраміди постраждали великі і середні банки, фінансово-інвестиційні компанії, страхові та благодійні фонди США, Франції, Іспанії, Італії, Нідерландів та Швейцарії. Всього в розпорядженні Madoff Investment Securities перебувало 17 мільярдів доларів.

Фінансова піраміда
Фінансова піраміда
Фото: Depositphotos

Доріс Пейн

Найстарша і найспритніша американська крадійка дорогоцінних прикрас. Від походу на чергову справу її не зупинив ані домашній арешт, ані поліцейський браслет на нозі. Втім, за її 70-річну дивовижну історію крадіжок жінку майже ніщо не могло зупинити. Ще два роки тому, у віці 86 років її впіймали за спробу викрасти діамантове кольє у ювелірному магазині.

Доріс Пейн росла у бідній родині. Її батько працював шахтарем, а коли напивався, частенько бив матір. Вона ненавиділа його за це і мріяла розбагатіти, переїхати до Голлівуду, стати акторкою, забрати туди маму і жити разом з нею у великому будинку.

Спочатку Доріс крала дешеві сукні в гіпермаркетах і дрібні прикраси. Першу велику крадіжку темношкіра Доріс скоїла в кінці 60-х років, коли права білих і чорних стали рівними.

Тактика були приблизно однакова – вона заходила до ювелірних магазинів і починала грати, ніби в кіно. Доріс вдавала з себе благородну даму, якій чоловік хоче подарувати прикраси на весілля. Жінка своїми розмовами відвертала увагу продавців, непомітно ховала потрібну прикрасу і просила подумати до вечора.

За всі роки вона успішно обкрадала ювелірні магазини по всьому світу: в США, Японії, Франції, Монако і так далі. Загальна сума викраденого оцінюється більш ніж у два мільйони доларів. Найвідоміша крадіжка сталася в 70-х роках, коли вона викрала із магазину в Монте-Карло діамантовий перстень у 10 карат вартістю понад 500 тисяч доларів.

Ювелірні вироби, прикраси
Ювелірні вироби, прикраси
Фото: Depositphotos

Альберт Спаджіарі

Французький злочинець, який у 1976 році організував пограбування банку Sociеtе Gеnеrale у Ніці. Військовий у минулому, він зустрівся з колишніми колегами зі спецслужб і вивідав детальну інформацію про банк. Зясувалося, що сховище банку розміщене недалеко від колектора міської каналізації, тому спільники вирішили зробити підкоп.

Через два місяця "роботи" все було готове. Пограбування домовилися провести 14 липня, в день взяття Бастилії – загальнонаціональне свято Франції. Вони успішно проникли до сховища. Але замість того, щоб швидко забрати гроші і піти, грабіжники вирішили відзначити свято прямо на місці злочину і влаштували там бенкет з їжею та алкогольними напоями. Крім того, вони розвісили по стінах банку світлини оголених знаменитостей. Вкрали злодії 50 мільйонів франків.

Пізніше Альберта Спаджіарі затримали, втім йому вдалося втекти. Він написав записку з видуманим шрифтом, яка нібито підтверджувала його алібі. І поки судді намагалися розібратися у змісті написаного, Спаджіарі вистрибнув з вікна на дах автомобіля, що стояв унизу, і втік на мотоциклі, які залишили для нього його спільники. Більше Альберта ніхто не бачив.

Сейф банку
Сейф банку
Фото: Depositphotos

Аль Капоне

Певно, найвідоміший американський гангстер італійського походження, який займався контрабандою спиртних напоїв та іншими незаконними справами в 20-30-х роках у США. За його образом було створено не один кінематографічний персонаж.

Альфонс Капоне знищував своїх конкурентів не тільки за допомогою автоматів, а й кулеметів, ручних гранат і вибухових пристроїв, які встановлювали на автомобілях. Він був організатором найгучнішого того часу вбивства. У 1929 році, на День святого Валентина, в Лінкольн-Парку, що в Чикаго, за його наказом було розстріляно семеро людей. Кожен з них дістав від 15 до 20 кульових поранень.

Головним промислом банди Капоне, яка налічувала близько тисячі людей, було виготовлення алкоголю та його підпільний продаж під час сухого закону. Гангстер набув великої популярності у кримінальному світі завдяки тому, що ввів такі поняття як "відмивання коштів" та експлуатація жінок легкої поведінки.

Капоне відсидів термін ув'язнення у відомій колишній в'язниці Алькатрас, після чого повернувся додому. Через кілька років його розбив параліч. Помер американський гангстер від серцевого нападу, спричиненого пневмонією, у 1947 році.

Аль Капоне
Аль Капоне
Фото: Depositphotos

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв про стрілянину, яка сталася в Харкові біля будівлі міської ради. В результаті загинув поліцейський, ще одна людина госпіталізована в тяжкому стані.

Також дивіться фотогалерею за темою:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше