У Харкові подружжя створює першу в Україні армію Богдана Хмельницького в мініатюрі
У Харкові подружжя створює першу в Україні армію Богдана Хмельницького в мініатюрі 5 канал

Деталізація вражає: у Харкові подружжя створює першу в Україні армію Богдана Хмельницького в мініатюрі

Читайте по-русски
Перш ніж створити будь-яку деталь, автор вивчає історичні деталі та консультується з реконструкторами

Армію Богдана Хмельницького в мініатюрі створює подружжя з Харкова. Роботи Антона та Катерини Дербілових знають у всьому світі. Проте над проектом про історію власної країни майстри працюють уперше. Результати своєї роботи подружжя продемонструвало журналісту "5 каналу" Оксані Нечепоренко.

"Ось так от поступово, шматочок за шматочком, шар за шаром, нарощуємо на каркас пластику", – показує і розповідає автор.

За створенням мініатюр Антон Дербілов може проводити години. Нині виготовляє з олова армію Богдана Хмельницького. Розпочав зі створення піхоти вогневого бою. Саме вона, а не кіннота, каже майстер, була основою козацького війська тих часів. Деталізація вражає.

"Сумочка-гаманець, гаманець, де носили гроші, невеликі особисті речі, натруску для пороху, для заряджання рушниці, ніж. Ніж був не так бойовий, скільки просто постійний господарський, що завжди мав бути під рукою", – каже Антон Дербілов.

У Харкові подружжя створює першу в Україні армію Богдана Хмельницького в мініатюрі
У Харкові подружжя створює першу в Україні армію Богдана Хмельницького в мініатюрі5 каналЗаввишки моделі 6 сантиметрів. Перш ніж створити будь-яку деталь, автор вивчає історичні деталі та консультується з реконструкторами.

Автор роз'яснює: "Це люди, які шиють цей одяг, роблять це спорядження, зброю, все це носять. Вони можуть сказати не просто, що козак носив, але і як носив, щоб це було зручно. Той же чохол для ложки, який носив кожен боєць в той час в Україні. Якщо він спереду, то він заважає, тому його носили ззаду".

У Харкові подружжя створює першу в Україні армію Богдана Хмельницького в мініатюрі
У Харкові подружжя створює першу в Україні армію Богдана Хмельницького в мініатюрі5 каналВідтворювати у мініатюрі велич козацької епохи Антону допомагає дружина. Катерина – художник за фахом. Саме завдяки їй мініатюри стають кольоровими. Пензлем і фарбою жінка намагається передати фактуру тканини одягу кожного героя.

Історичні міні-армії скульптор створює вже 20 років. Нині його роботи є у приватних колекціях та музеях усього світу. Однак проілюструвати у мініатюрі історію власної країни вирішив вперше.

"Я звернув увагу, що кожна країна замовляє мініатюру, яка відображає їхню історію, дуже важливі для них події. Вони дуже красиві, вони дуже цікаві, але це їхня історія. Коли робив колекції закордон, зрозумів, що у нас в Україні так ось глибоко ця тема розкрита слабо. Я загорівся і вирішив, що раз не замовляють, то треба мені самому замовити і зробити цей проект у нас на теренах", – каже Антон Дербілов.

У Харкові подружжя створює першу в Україні армію Богдана Хмельницького в мініатюрі
У Харкові подружжя створює першу в Україні армію Богдана Хмельницького в мініатюрі5 канал

Мініатюрне козацьке військо Антона Дербілова стане першим в Україні. Якої чисельності воно буде, автор поки що не знає. Нині готові з десяток фігурок. Попереду робота над козацькими отАманами, союзниками та супротивниками гетьмана, а також створення скульптури самого Хмельницького.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
"У мене волосся стало дибки": доктор Комаровський прокоментував заяву Супрун про те, що "можна дивитися на зварювання"
Наступний матеріал
3333 млинці у формі троянд: у Смілі студенти встановили солодкий національний рекорд
Loading...