У Львові відзначають 100-річчя ЗУНР
У Львові відзначають 100-річчя ЗУНР 5 канал

У Львові масштабно відзначають 100-річчя Західноукраїнської народної республіки – включення

Біля обласної ради реконструктори облаштували барикади із меблів, техніки та колючого дроту – таким відтворенням подій провели для школярів масштабний урок просто неба

У Львові від самого ранку масштабно відзначають 100-річчя Західноукраїнської народної республіки. Як відбувався захід – спостерігала журналістка "5 каналу" Ірина Саєвич.

Від самого ранку біля обласної ради реконструктори облаштували барикади із меблів, техніки та колючого дроту. Саме так у цей день століття тому розпочався ранок для мешканців Львова. Австро-Угорщина після Першої світової була на межі розпаду. Владу в місті планувала перебрати Польща, та українці її випередили й на ранок 1 листопада захопили всі адміністративні будівлі міста. Січові стрільці поставили барикади, бо побоювалися відсічі ворога.

"Українцям, а тим паче військовим, було зрозуміло, що з дня на день поляки намагатимуться повалити Західноукраїнську народну республіку. Відповідно, всі центральні входи до адмінбудівель у Львові вони облаштовували невеличкими фортифікаційними лініями оборони", – розповідає керівник товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" Любомир Горбач.

Під стінами міської ради, як і 100 років тому, реконструктори зачитали Відозву Української Національної Ради. В документі йшлося, що український народ врешті визволений із віковічної неволі й тепер він – господар своєї землі.

Таким відтворенням подій провели для школярів масштабний урок просто неба. Дітлахи змогли в прямому сенсі доторкнутися до історії, розпитати в реконструкторів про подвиг січових стрільців і про те, якою ціною була утворена ЗУНР.

"Австро-Угорщина де-факто втратила свій вплив на теренах усієї імперії. Тому вона планувала передати цю владу полякам. Українці про те дізналися і за день до того, на зборах, вирішили брати владу силою", – пояснює реконструктор Макар Гаталяк.

Близько 15-ї завершилася церемонія відкриття пам'ятника на честь 100-річчя ЗУНР. Він символізує політичну та військову сили, посеред яких зображений герб України у вигляді полум'я.

Битва за Британію у Другій Світовій: У Даксфорді влаштували грандіозне авішоу-реконструкцію – фотогалерея

Попередній матеріал
Заяви канцлера ФРН Меркель і Президента України Порошенка за результатами зустрічі – відео
Наступний матеріал
Зустріч канцлера ФРН Меркель та прем'єр-міністра України Гройсмана – відео
Loading...