У Міністерстві охорони здоров'я підготували медичну пам'ятку з порадами, як забезпечити здоровий відпочинок під час відпустки. Про це йдеться на сайті МОЗ.
13 правил безпечної відпустки:
1. Дізнайтеся про можливі інфекційні ризики, притаманні для цього регіону
Перед відпусткою ознайомтеся з базовою інформацією щодо санітарно-епідеміологічної ситуації в країні на сайті МЗС.
2. Уточніть у свого лікаря, чи не потрібно зробити додаткові щеплення
Подбайте про медичне страхування – воно може допомогти у критичній ситуації. Намагайтеся також уникати хворих людей, прибувши до нової країни.
3. Подбайте про аптечку
Перелік необхідних медикаментів залежить не лише від стану вашого здоров’я, а й від санітарно-епідеміологічної ситуації в країні чи регіоні, куди їдете. Візьміть з собою знеболювальні, антисептик та засіб для захисту від сонця. Вичерпний чек-ліст речей, які варто мати в подорожі.
4. Пийте лише воду в пляшках
Якщо такої можливості немає, воду потрібно кип’ятити.
5. Не ковтайте воду в басейні
Опитування Американської ради з питань якості води та здоров’я свідчить, що більш ніж половина людей не приймає душ перед тим, як зайти в басейн. Кожен четвертий зізнався, що хоч раз ходив в туалет, не виходячи з басейну. 17% опитаних визнали, що діарея не зупинить їх від користування басейном.
6. Не ігноруйте правил
Уважно читайте попереджувальні таблички, дотримуйтеся законів і правил – вони можуть вберегти вас, наприклад, від отрутних павуків чи змій.
7. Тримайтеся на відстані від тварин, особливо диких
Не годуйте їх із рук. Якщо вас вкусила дика тварина, негайно зверніться по медичну допомогу.
8. Подбайте про захист від комах, змій та кліщів
Плануючи відпочинок на природі, обирайте одяг, який максимально закриває тіло.
9. Не робіть татуювання, манікюр та інші салонні послуги в закладах, які не викликають довіри
Краще утриматися від нового манікюру, але не наражати себе на небезпеку. Через кров передаються небезпечні хвороби: ВІЛ, гепатит B та С. Вони передаються також статевим шляхом, тому варто пам’ятати про контрацепцію.
10. Дбайте про гігієну
Якщо не впевнені в якості прибирання в готелі, продезінфікуйте вимикачі та ручки дверей. Пульт від телевізора краще відразу помістити в поліетиленовий пакет. Не забувайте регулярно мити руки та дезінфікувати свій мобільний телефон.
11. Чистіть овочі і фрукти
Овочі та фрукти краще не лише мити, а й чистити, якщо маєте найменші сумніви щодо якості води.
12. Уникайте вуличної їжі
Будьте обережні з вуличною їжею, особливо з морепродуктами. Наприклад, рифова риба може містити сигуатоксин (токсин деяких водоростей, які живуть біля рифів і якими харчується риба). Уникайте також страв із недостатньою термічною обробкою – стейків із кров’ю, яєць-пашот, шашликів.
13. Підготуйтеся до джетлагу
Джетлаг є нормальною реакцією нашого організму на різку зміну часового поясу, але до цього стану можна підготуватися, щоб він швидше минув. Перед перельотом варто достатньо відпочивати, почати поступово підлаштовуватися під "новий" режим та розслаблятися перед тим, як лягти спати.
Нагадаємо, як повідомляв раніше 5.ua, Супрун розповіла, як пити каву, аби вона приносила користь.
Також дивіться фотогалерею за темою: