Уляна Супрун
Уляна Супрун 5 канал

Причина 84% смертей у країні: в МОЗ розповіли, як боротимуться за здоров'я українців

Читайте по-русски
У межах І Національної конференції експерти й лікарі розглядають законодавчі ініціативи, що їх готують до впровадження в Україні

Причиною 84% всіх смертей в Україні є неінфекційні захворювання. У п'ятірці – серцево-судинні та хронічні легеневі недуги, діабет, рак та психічні розлади. Про шляхи зменшення цих показників говорили в межах І Національної конференції, передає "5 канал".

Коло учасників – українські та іноземні експерти, а також лікарі та вчителі з усієї України. Під час дискусій розглядають і вдосконалюють і законодавчі ініціативи. Серед них – Національний план заходів щодо боротьби з неінфекційними захворюваннями, законопроекти стосовно контролю за вживанням тютюну, рекомендації для здорового харчування.

За словами чільниці МОЗ, уже підготовлено понад 10 тис. медпрацівників первинної ланки медичного обслуговування, запрацювали кардіологічні центри. Далі планують відкривати установи для роботи з іншими неінфекційними захворюваннями.

"Як ми зможемо це все до кінця довести – ті стратегії, ті плани, які є, – ми зможемо, насправді, за 10 років сказати, що ми дійшли до того, що ми на одному рівні із нашими європейськими партнерами", – зазначила Уляна Супрун.

"Чудово, що Україна впроваджує всі напрацювання у боротьбі з неінфекційними захворюваннями у містах та селах у різних областях. За останні кілька років на національному рівні було зроблено досить багато. Нещодавно розробили Національний план із боротьби з неінфекційними захворюваннями, а не кожна країна має такий план, ще й такий виважений", – зауважив представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.

Попередній матеріал
Усі українські моряки із затриманого танкера Sea Shark покинули військову базу в Єгипті
Наступний матеріал
Депутати від "Народного фронту" балотуватимуться за мажоритарними округами – голова фракції
Loading...

Супрун підтримала узаконення медичного канабісу в Україні і закликала підписати петицію

Супрун розповіла, чим загрожує перенесення застуди та грипу "на ногах"

Супрун зруйнувала міф про заняття спортом під час хвороби

Супрун розповіла про одну з найпоширеніших жіночих хвороб

Мозок – це час: Супрун пояснила, чому життєво важливо якнайшвидше надати допомогу людині при інсульті

"Пчихаєте неправильно": Супрун дала поради, як не заразити людей навколо