Ускладнення застуди
Ускладнення застуди Facebook / Уляна Супрун

Супрун розповіла, чим загрожує перенесення застуди та грипу "на ногах"

  Небезпечними є ускладнення застуди, зокрема бронхіт, пневмонія, синусит, отит

  В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про те, як подолати легку застуду і коли потрібно звертатися до лікаря.

  "Звичайну застуду чи ГРВІ із легкими симптомами лікують постільним режимом і рясним питтям протягом 3-5 днів. Правильне харчування та повноцінний сон здатні суттєво пришвидшити одужання. І жарознижувальне, якщо температура вища за 38,5 С", – розповідає чільниця МОЗ у себе на Facebook.

  Вона переконує, що накидатися на купу ліків одразу непотрібно. У разі легкої застуди організм цілком може впоратися із вірусом сам, "головне – дати йому можливість це зробити".

  За допомогою лікаря варто звертатися у разі ускладнень. Одним із поширених ускладнень є бронхіт. "Проявляє себе надсадним кашлем, який триває понад 2 тижні. Бронхіт може бути викликаний вірусом або бактеріями, хоча вірусний бронхіт виникає частіше", – каже Супрун.

  Вона також перелічує основні симптоми: кашель, спочатку сухий і болісний, потім продуктивний, із виділенням слизу; біль у горлі та грудній клітці; відчуття стиснення грудей та утруднене дихання; ломота, біль в тілі та висока температура.

  Крім того, небезпечні симптоми:

  • пневмонія (лихоманка, озноб, біль у грудях, слабкість і втома);
  • отит (інфекційне ураження вуха) ;
  • синусит (інфекційне ураження приносових пазух).

  "Не займайтеся самолікуванням! Обов’язково проконсультуйтеся з вашим сімейним лікарем щодо лікування", – порадила в.о. міністра.

  Нагадаємо, за останніми даними, наразі грип і ГРВІ на межі епідпорогу в Україні. За тиждень на ці недуги захворіли понад 195 тисяч українців. Загинула маленька дитина. 

  Попередній матеріал
  Трощили вітрини та спалювали автівки: у Франції затримали понад 1700 мітингарів
  Наступний матеріал
  У перший рейс вирушив новенький потяг "Будапешт-Мукачево" – фото, відео
  Loading...