Медична марихуана
Медична марихуана Depositphotos

Супрун підтримала узаконення медичного канабісу в Україні і закликала підписати петицію

  За словами Супрун, марихуана допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів

  Напередодні, 30 січня, на сайті Ради зареєстрували петицію з вимогою внести зміни до законодавства, аби канабіс в Україні дозволили використовувати з медичною та науковою метою.

  "Чи виправдане таке використання, – запитує в.о. глави МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook. – Науковці, лікарі та пацієнти по всьому світу кажуть, що так".

  За словами Супрун, марихуана допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів. Тому для світу вже звичною є практика використовувати канабіс у медицині, звісно, з певними застереженнями.

  Міністерка зазначає, що медичний канабіс, завдяки доведеним лікувальним і паліативним ефектам, дозволений у 25 штатах США, Австралії, Канаді. Його використання також давно врегульовано в багатьох європейських країнах. В Ізраїлі, Румунії, Македонії та Пуерто Ріко канабіс заборонений, проте дозволений у випадках невиліковних хвороб, зауважує Супрун.

  "Щодо України, то в нас повністю заборонено використання медичного канабісу в лікувальних та наукових цілях. Хоча застосування таких препаратів допомогло б майже двом мільйонам громадян, які страждають від хронічного болю та інших розладів", – наголосила Супрун.

  Медичний канабіс, за словами міністерки, застосовують у таких випадках:

  • Хвороба Альцгеймера. Є істотні докази того, що регулярне помірне споживання канабісу допомагає сповільнити прогрес хвороби Альцгеймера та інших нейродегенеративних хвороб.
  • Рак. Головною цінністю медичного канабісу є паліативна допомога онкохворим. Втім, клінічні дослідження на людях наразі показали можливість використання канабісу в лікуванні базальноклітинного раку.
  • Хронічний біль. Масштабні рандомізовані подвійні сліпі клінічні дослідження показали ефективність та безпечність канабісу при хронічному болю.
  • Синдром подразненого кишечника, в тому числі хвороба Крона та виразковий коліт. 50% пацієнтів із хворобою Крона повністю одужали, а 90% відчули значні покращення.
  • Множинний склероз. Канабіс – ефективний і безпечний паліативний засіб при цій хворобі. Крім того, дослідження вказують на можливий лікарський ефект канабісу у відновленні мієлінових оболонок нейронів при МС.
  • Епілепсія в дорослих і дітей. Медичний канабіс знижує частоту і тривалість епілептичних нападів, у тому числі – при епілепсії, що не піддається медикаментозному лікуванню.
  • Нудота і блювота внаслідок хіміотерапії.
  • В США медичний канабіс призначають також у разі посттравматичного синдрому і глаукоми.
  • Є низка робіт, що довели ефективність медичного канабісу при тривожності, порушеннях сну та депресії.

  Однак Супрун наголосила, посилаючись на результати досліджень, що медичний канабіс має і побічні ефекти – запаморочення, байдужість, порушення пам’яті та звикання, погіршення стану при серцево-судинних та респіраторних хворобах.

  "Звісно, перед будь-яким призначенням, лікар зважує користь і ризики застосування та виписує такі препарати лише за необхідності. Доступ пацієнтів до препаратів на основі канабісу – це реалізація їхнього права на медичну допомогу. Важливо підтримати легалізацію застосування медичного канабісу в наукових цілях та в медицині... Долучайтеся та підписуйте петицію на сайті ВРУ", – закликала в.о. глави МОЗ.

  Зокрема, у своєму дописі міністерка пояснила, як діють ліки на основі канабісу та як їх сприймає людський організм.

  Попередній матеріал
  Видворення Росією з Криму 23 українців: Україна подала позов до Гааги проти РФ
  Наступний матеріал
  Наглядова рада "Суспільного" розірвала контракт із Зурабом Аласанією – журналіст
  Loading...

  Супрун заявила, що МОЗ не оголошуватиме епідемію кору – подробиці

  Супрун прокоментувала ймовірність оголошення епідемії кору

  У двох областях України почалася епідемія грипу – Супрун

  МОЗ заборонятиме ліки, які часто повертатимуть до аптек – Супрун

  "У 2020 році ми плануємо розширити програму "Доступні ліки" – Супрун

  За минулий тиждень в Україні від грипу померли 8 людей – МОЗ