Мініатюра будівлі в Одесі
Мініатюра будівлі в Одесі 5 канал

Відчути архітектуру на дотик: в Одесі відкрили три скульптури для незрячих людей

Читайте по-русски
Споруди детально відтворюють відомі архітектурні будівлі міста, а інформацію про них надано і шрифтом Брайля

До кінця року кількість таких пам'яток стане удвічі більшою. А ще з'явиться новий туристичний маршрут. Усі подробиці – у сюжеті.

В Одесі відкрили першу мініатюру для незрячих. Ідея створити проєкт у рідному місті з'явилася у Світлани Стрельцової під час подорожі до Кракова. Там незряча дівчина вперше змогла відчути будівлі на дотик.

"У Кракові є ціла королівська дорога, там, здається, 12 макетів. При поверненні до Одеси захотілось щось подібне зробити і тут. Тому що я тут живу, і мені цікаво, поруч із чим я живу. Друзі приїздять, ми їх водимо містом, показуємо, хизуємося. І я хотіла би теж знати, чим ми пишаємося", – розповідає авторка проєкту "Одеса із заплющеними очима".

Друзі допомогли Світлані презентувати проєкт у конкурсі на платформі громадського бюджету. Одесити підтримали та проголосували за цю ідею. Коштував проєкт близько 2 млн грн. Гроші виділила міська влада. Серед об'єктів архітектури представлена й будівля муніципалітету – у масштабі 1 до 72.

Окрім мерії, у мініатюрі відтворили ще дві пам'ятки архітектури – Археологічний музей та Англійський клуб. Але це лише початок.

"Коли ми презентували в закритому форматі деякі об'єкти, міста України вже попросили у нас цю технологію. Тому що ніхто нічого подібного до нас не робив", – каже директор Департаменту культури та туризму Одеської міськради Тетяна Маркова.

Зроблені скульптури з полімеру, вкриті бронзовою стружкою. Поруч – інформація трьома мовами та шрифтом Брайля. На створення скульптур пішло 2 роки.

"Ми вибрали метод саме копіювання будівлі. Не просто моделінг за фотографіями, а створення 3D-моделі фотограмметрією. У деяких випадках застосували навіть лазерне сканування, щоб зробити максимально точними моделі", – зауважує розробник 3D-моделі Федір Бойцов.

Нові туристичні об'єкти вже встигли оцінити люди із вадами зору. У Світлани Горбачової менше 10% зору, жінка викладає у спеціалізованій школі для дітей. Каже, обов'язково влаштує своїм вихованцям екскурсію.

До кінця року експозицію планують поповнити трьома новими скульптурами. Автори обіцяють відтворити у мініатюрі Воронцовський палац, Воронцовську колонаду та легендарний Оперний театр.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Коментар Порошенка щодо рішення ПАРЄ – відео
Наступний матеріал
РФ за рішенням Трибуналу ООН зобов'язана випустити українських моряків сьогодні до 17-ї години – речниця МЗС
Loading...

Справжня смуга перешкод: яких зусиль коштує незрячим дістатися роботи від Дарницького вокзалу

"Доведеться залучати власні сили": чому незрячі київського осередку змушені добиратися на роботу, ризикуючи життям

Набридли іграшки, став винахідником: школяр розробив електронні "окуляри" для незрячих

Інтерактивний центр для незрячих облаштували в Івано-Франківську: чим оснащена бібліотека

У Києві запрацював проект Bibliohab: які книги і за чий кошт потрапили до бібліотек

Суцільні перешкоди: як люди з вадами зору борються з МАФами на "Дарниці"