У Вінниці запрацював трамвай із "розумним" маячком для незрячих
У Вінниці запрацював трамвай із "розумним" маячком для незрячих 5 канал

Називає номер маршруту та сповіщає, де двері: у Вінниці запрацював трамвай із "розумним" маячком для незрячих – відео

Читайте по-русски
Українською розробкою вже зацікавилися за кордоном

Називає номер маршруту та вказує на розташування дверей у транспорті. Перший в Україні трамвай із "розумним" маячком для незрячих почав курсувати у Вінниці. Це є цілком вітчизняна розробка. Автори системи – розробники місцевого підприємства.

Зорієнтуватися незрячим пасажирам в одному з вінницьких трамваїв допомагає спеціальна звукова система – "розумний" маячок.

Костянтин Ільницький, заступник директора Вінницького підприємства Українського товариства сліпих, каже: "Не потрібно підходити і прислухатися або запитувати в людей: який трамвай прийшов, скажіть мені, будь ласка, підведіть мене до дверей, покажіть де знаходяться двері. Тобто людина, навіть якщо її на зупинку підвели, її залишають, і підходить транспорт, то людина спокійно може зайти у транспорт без допомоги сторонніх".

Для користування системою потрібно придбати спеціальний пульт за 350 гривень. Коли такий пристрій у кишені, розумний маячок на транспорті вмикається автоматично на зупинці.

"Ввімкнули. Перші три сигнали – це для незрячої людини сигналізує, що активатор увімкнувся. Під'їжджає трамвай або тролейбус – він зловив мене, що я є на зупинці, й сигналізує мені, де знаходяться двері і як у них потрапити. Над дверима звуковий маяк. Двері відчиняються – я заходжу", – пояснює Костянтин Ільницький. 

Інший спосіб – встановити на телефон безкоштовний додаток Moiblis Go. Тоді програма так само подаватиме сигнал, коли транспорт буде на зупинці. Поки що система звукової навігації працює у тестовому режимі. Почути сигнал звукових маячків можна лише на одному з трамвайних маршрутів.

Михайло Луценко, генеральний директор КП "Вінницька транспортна компанія", говорить: "Коли впевнимося, що працює надійно, зможемо масово встановити на транспорт. Якщо він працює у стаціонарних умовах, там, де нема руху і нема таких перепадів напруги, там простіше. На транспорті це складніше".  

Система звукової навігації Mobilis – це цілком українська розробка. Маячки виготовляють у Вінниці, на підприємстві Українського товариства сліпих.

"Розумні звукові маяки встановлюються на транспортні засоби в Україні вперше. І є багато запитів до нас із інших регіонів, бо всіх дуже цікавить ця розробка. І з Хмельницького, і з Києва, з Івано-Франківська. Є інтерес і з-за кордону – Польща, Чехія та навіть США", – говорить Сергій Агеєв, розробник системи mobilis-утос.

За словами розробників, аналогічна система існує у Франції, але український маячок зацікавив іноземців через привабливу вартість. Адже коштує він уп'ятеро менше, ніж закордонний аналог.

Софія Бабейко, Олег Смаковський, "5 канал"

Попередній матеріал
Ніби літаюча таця: у Німеччині збудували дрона-офіціанта – відео
Наступний матеріал
Саміт Східного партнерства: що обговорювали в Брюсселі – включення
Loading...