Саміт Східного партнерства
Саміт Східного партнерства 5 канал

Саміт Східного партнерства: що обговорювали в Брюсселі – включення

Читайте по-русски
Клімкін зазначив, що персональними санкціями за "паспортизацію" ОРДЛО, навіть проти десятків людей, не обійдеться, жодного результату не буде

Ризики скасування Мінських угод та розвиток України в контексті майбутнього отримання плану дій щодо членства у НАТО. Про це і не тільки говорили у Брюсселі під час ювілейного Х Саміту країн програми Східного партнерства та Євросоюзу. До заходів долучився і чинний Президент України Петро Порошенко.

"Велику увагу було приділено продовженню санкцій. І та ситуація, та наша робота, яку було зроблено за останні місяці, дає нам підстави для оптимізму. Навіть не для стриманого оптимізму, а для оптимізму, що санкції на червневому саміті Європейського Союзу проти РФ у зв’язку з невиконанням Мінських угод точно будуть продовжені, і далі нам треба рішуче діяти далі", – наголосив Президент України Петро Порошенко.

Клімкін зазначив, що персональними санкціями за "паспортизацію" ОРДЛО, навіть проти десятків людей, не обійдеться, жодного результату не буде.

"Європейський Союз розуміє, що цього разу якимись формальними персональними санкціями вже нічого не має закінчитись. Бо це буде точно те, що у нас називають "зрада". Якщо ми зробимо 10, 20, 50 людей, поставимо під санкції – це буде не відповідь. Я думаю, що ми поступово будемо рухатися до того, щоб зробити таку системну відповідь. На жаль, поки що є дуже різні думки. Але те, що ми маємо рухатися до цієї відповіді, а не обмежитися якимось формальним гаслом – от такі ледь-ледь санкції – а потім скажемо, що ми щось зробили, – от такого насправді не буде", – переконаний Павло Клімкін, міністр закордонних справ України.

Міністр МЗС Литви також наголосив на необхідності посилення санкцій та нагадав про аналогічні дії Росії у Грузії.

"Указ Путіна про видачу російських паспортів мешканцям окупованих Донецької та Луганської областей – ще одне грубе порушення Росією міжнародного права. Причому, відбувається воно не вперше. Раніше Російська Федерація практикувала таке у Грузії. Ми домовлялися, що подальше порушення міжнародного права має бути покаране. Тож країни ЄС мають посилити тиск і запровадити нові санкції", –  зауважив міністр МЗС Литви Лінас Лінкявічус.

Попередній матеріал
Називає номер маршруту та сповіщає, де двері: у Вінниці запрацював трамвай із "розумним" маячком для незрячих – відео
Наступний матеріал
В'ятрович розповів про ахіллесову п'яту Путіна – відео
Loading...

Американський банковий холдинг покидає російський ринок

Посилення санкцій проти РФ обговорять на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС – Клімкін

Порошенко закликав ЄС посилити санкції проти Кремля

В Україні родичі в'язнів Кремля звернулися до Ангели Меркель із важливим проханням – фото

Рішення ПАРЄ: механізм санкцій залишається, а Росію критикують "за боягузтво"

Через зв'язки з Росією: Британія і Нідерланди обмежили обмін розвідданими з Австрією