Британські та нідерландські розвідувальні служби значно обмежили обсяг інформації, якою вони ділилися з Австрією, через зв'язки між правлячою ультраправою Партією Свободи і Росією, – заявив австрійський депутат Петер Пільц. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.
Слід зазначити, що Австрійська Партія Свободи (FPÖ) є молодшим коаліційним партнером консерваторів канцлера Себастьяна Курца, але вона контролює більшу частину безпекових відомств країни. Її члени очолюють Міністерство оборони і Міністерство внутрішніх справ, які, у свою чергу, контролює головна спецслужба Австрії – BVT.
Вже давно викликають занепокоєння західних служб безпеки зв'язки між FPÖ і партією "Єдина Росія" президента Володимира Путіна, зокрема офіційна угода про співпрацю.
"Окремі західні спецслужби відмовляються від співпраці з BVT", – наголосив депутат.
"Це, наскільки я знаю, британські установи, зокрема MI5, і голландська розвідувальна служба", – додав Пільц.
Довідково, посилаючись на традиції нейтралітету, Австрія минулого року відмовилася приєднатися до більшості країн Європейського союзу, які вигнали російських дипломатів через отруєння в Британії колишнього російського шпигуна Сергєя Скрипаля та його дочки, в чому Лондон звинуватив Москву.