5 канал

Справжня смуга перешкод: яких зусиль коштує незрячим дістатися роботи від Дарницького вокзалу

Читайте по-русски
Чиновники перекладають один на одного відповідальність за відсутність необхідної інфраструктури

Люди з порушеннями зору прямують на роботу від Дарницького вокзалу – без поручнів, тактильної плитки та звичайної поваги від решти киян. Через ряди стихійної торгівлі, незадоволених продавців та купи пакунків з їжею під ногами. Як ходять на роботу навпомацки – далі.

Олена незряча від народження. Бідкається, повз стихійну торгівлю біля Дарницького вокзалу столиці змушена ходити ледь не щодня. Від залізниці пролягає її шлях на роботу. А дійти навіть до зупинки транспорту без перешкод не може.

Попереду перша перепона – різкий поворот. Біля нього торговці. Якщо не ставлять коробки з продуктами – жінка може вільно рухатися. Утім, таке буває рідко. Уздовж шлях устелений крамом, через який можна перечепитися.

Олена пояснює – сперечатися з торговцями марно. Краще попросити провести до зупинки транспорту: "Якщо що, то кажу "пробачте, якщо не так іду, то проведіть, покажіть куди". І проводять. Якщо я серйозно кажу".

Як зарадити проблемі – питаємо у поліції.

"Працівник поліції має право зробити усне попередження. Для цього вживаються заходи патрульної поліції – це основна служба, яка на вулицях займається профілактикою правопорушень в умовах вулиці та громадських місць", – пояснює заступник начальника відділу Дарницького управління поліції Києва Віктор Луценко.

Друга перешкода на шляху до роботи – зупинка громадського транспорту. Тут проблема інша – потрібно почути, коли приїздить трамвай. Олена обурена – немає ані звукового супроводження для людей з інвалідністю, ані тактильної плитки.

Та й решта наземного транспорту зупиняється незручно для незрячих: просто перед зупинкою трамвая. Таким чином перегороджують дорогу і дійти до нього люди з порушенням зору – не можуть.

Чому правильно не облаштували зупинки – відповідь намагаємося почути від "Київавтодору". Говорити на камеру там не захотіли. Обмежилися листом.

5 канал

"На даний час проходить державну експертизу проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт вулиці Привокзальної, в складі якої враховано влаштування тактильної плитки. Після внесення цього об'єкту до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва стане можливим виконати ці роботи".

Говорити про проблему так само не захотіли в Дарницькій райдержадміністрації. Відповідь надіслали поштою. Проте і тут жодної конкретики. Лише прохання до патрульної поліції прибрати стихійну торгівлю.

5 канал

Зазначаємо, що за порушення ст. 160 "Торгівля з рук у невстановлених місцях" та ст. 164 "Порушення порядку провадження господарської діяльності" Кодексу внутрішніх справ складаються протоколи про адміністративні правопорушення.

Та поки чиновники перекладають відповідальність за відсутність інфраструктури для людей з інвалідністю одне на одного, Олена разом із такими, як і вона, змушена й надалі покладатися лише на себе.

Валерія Павленко, Віктор Прокопенко, Анна Несевра та Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Зустріч Петра Порошенка з представниками ЗМІ у Брюсселі під час візиту до інституцій ЄС – відео
Наступний матеріал
Лишилося тільки опанувати: ЗСУ нарешті отримали ударні безпілотники Bayraktar
Loading...