Проект 'Бібліохаб'
Проект 'Бібліохаб' 5 канал

У Києві запрацював проект Bibliohab: які книги і за чий кошт потрапили до бібліотек

Для бібліотеки імені Павла Тичини, що в Дніпровському районі Києва, придбали понад три сотні книжок для незрячих. Усе – громадським коштом

Більшість книг – це сучасна література для молоді та дорослих. Тепер усе це стане доступним без обмежень. Закупи стали наслідком кількамісячної роботи проекту Bibliohab. Подробиці дізнавалися кореспонденти "5 каналу".

Дмитро Паламарчук – постійний відвідувач бібліотеки імені Тичини. Каже, що після ремонту навідується сюди ледь не щодня, адже тут і відпочити можна, і чимало нових книжок відшукати.

"Я зрозумів, що мені дуже подобається читати книги. Прийшов до цієї бібліотеки. Коли був старий варіант, тут було дуже сіро, не було такого освітлення, все було компактно, все маленьке. А зараз – так просторо", – радіє Дмитро.

Проект 'Бібліохаб'
Проект 'Бібліохаб'5 канал

Співробітники бібліотеки тішаться: завдяки проекту Громадського бюджету отримали 28 тисяч гривень на придбання нових книжок.

"Для незрячих людей закупили обладнання на суму 300 тисяч гривень. 259 книжок українською мовою, решта – іноземною мовою", – розповідає провідний бібліотекар столичної читальні ім.Тичини Олена Іванова.

Проект 'Бібліохаб'
Проект 'Бібліохаб'5 канал

Нові книжки – це художня література, детективи, романи і навіть книжки іноземними мовами. Серед них і останні світові бестселери. У читальні стежать за всіма новинками і намагаються підбирати книги під читачів.

"Молодь приходить обов'язково, просить щось показати. Вони приходять вже зі своїми списками. Слідкують за новинками в Інтернеті й читають те, що виходить на світових ринках. Слідкують за переможцями різних конкурсів", – запевняє провідний бібліотекар читальні ім.Тичини Надія Мирущак.

Співавтор такого проекту, у межах Громадського бюджету, Олена Медведенко має намір поширити ідею і на решту українських бібліотек. Для цього досвід читальні імені Тичини винесуть на розгляд проектів Всеукраїнського бюджету.

Проект 'Бібліохаб'
Проект 'Бібліохаб'5 канал

"Це проект не лише для людей, які не бачать, а для всіх. Тому що бібліотека є відкритою, кожна людина може прийти з будь-якого району Києва. Тут щодня дуже багато людей", – запевняє співавтор проекту Bibliohab Олена Медведенко.  

Директор бібліотеки імені Тичини упевнена: таким чином зможуть популяризувати літературу для людей з обмеженими можливостями.

"Значно побільшало відвідувачів. Наш простір дуже подобається молоді, дітям, різним верствам населення", – каже директор Централізованої бібліотечної системи Дніпровського району Києва Галина Саврасова.

Утім, і це не межа проекту. З наступного року тут планують закупити ледь не вдвічі більше книжок та додаткове устаткування, щоб мати змогу приймати більше читачів.

Валерія Павленко, Анна Несевра, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Найкращою книгою року названо "Наш Герб" про українські символи – як виглядає

Попередній матеріал
У CNN забули, що Крим – це Україна
Наступний матеріал
В Україні набули чинності нові правила обміну валюти