Скріншот відео

У Києві відремонтували дитячу бібліотеку: що змінили для комфорту маленьких відвідувачів

Цій районній бібліотеці для дітей та дорослих понад півсотня років, у її сховищах більше 17-ти тисяч книжок

У Києві Центральну дитячу бібліотеку імені Аркадія Гайдара відремонтували. Роботи тривали упродовж трьох років, але заклад продовжував працювати. Там облаштували галерею та нові зали для читання, провели інтернет і встановили комп'ютери. Попереду – декомунізація назви читальні. Аркадія Гайдара воліють замінити на честь Героїв Небесної Сотні. За нову назву має проголосувати Київрада.

Цій районній бібліотеці для дітей та дорослих понад півсотня років. У її сховищах більше 17-ти тисяч книжок. У дев'яностих читальня переїхала з сусіднього Подолу на Оболонь. Утім, приміщення тоді так і не відремонтували. Лише через двадцять років бібліотеку вирішили оновити.

Людмила Шевцова – завідувач відділу дитячої літератури влаштувала знімальній групі "5 каналу" невелику екскурсію оновленими приміщеннями. Для початку – музей.

"Заходимо в світлицю української гідності, раніше тут у нас було книгосховище. Зараз ви бачите така світлиця, тут у нас Герої Небесної Сотні", – каже завідувачка.

Поруч зі світлицею облаштували галерею. Нині тут близько тридцяти картин і кілька експонатів. Людмила Шевцова не може натішитися – відвідувачі й самі пропонують виставляти свої роботи.

Бібліотекар помітила, що після ремонту маленькі відвідувачі почали частіше залишатися у залі читати, малювати і навіть просто почитати книжки в електронній версії. Для цього тут встановили кілька комп'ютерів.

"Ви бачите, що у нас все новеньке, бібліотека сучасна, але, на жаль, у нас ще нема нових меблів. В цьому залі буде у нас відділ обслуговування дошкільнят і учнів 1-4 класів і відділ обслуговування 5-9 класів", – розповіла завідувачка.

Утім, для дорослих відвідувачів умови тут відрізняються. Відділ зі сучасною літературою заставлений старими стелажами, жодного крісла і погане освітлення.

"В нас, в принципі, звичайний собі сектор там, де дорослі читачі беруть собі книжки. Їм подобається наш ремонт, все, але взагалі-то вони заходять до нас у галерею, дивляться картини. Якщо є онуки у когось із бабусь вони ходять у дитячу бібліотеку і теж там з ними спілкуються і відпочивають", – пояснює завідувачка відділу дорослого сектору бібліотеки Людмила Лисак.

Після ремонту бібліотеки більшість книжок залишилися в книгосховищі. Адже в новій залі просто бракує стелажів. Утім, працівники закладу переконані – скоро зможуть показати відвідувачам усі книги.

Валерія Павленко, Дмитро Демішев, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю зі Степаном Полтораком на "5 каналі"
Наступний матеріал
Наскільки Україна готова дати адекватну відповідь на можливі провокації Росії в Чорному морі – Полторак
Loading...

Презентація творів дітей політв'язнів Криму "Мій тато – Герой" – відео

Почалося, як звичайна простуда: 8-річний Андрійко потребує термінової пересадки кісткового мозку

На Харківщині підліток на татовій машині влетів у смертельне ДТП

Анти-булінг: як воркаутери дітей вчили конфлікти вирішувати

Український досвід: мікропідприємництво для діток, хворих на синдром Дауна

Українська мова домінує не лише на радіо, а й на телебаченні – дослідження