Скріншот відео

Рай книголюба: кого можна зустріти на цьогорічному Форумі видавців у Львові

І письменники, і видавці ночей недосипають, щоби встигнути надрукувати наклади дебютних книг і впродовж п'яти днів жити в шаленому ритмі форуму

У Львові розпочався Форум видавців. Упродовж п'яти днів читачі зможуть купувати книжкові новинки, зустрічатися з улюбленими письменниками. Програма настільки насичена, що доведеться розставляти пріоритети, адже заплановано близько тисячі подій на 40 локаціях. На відкритті форуму була і стенди видавництв проінспектувала Леся Головата.

До ювілейного – 25-го Форуму видавці ретельно підготувалися і привезли до Львова рекордну кількість книг – 250 тонн.

Новинками зі стенду свого видавництва милується Іван Малкович. За чверть століття він не пропустив жодного форуму і добре пам'ятає, як усе починалося.

"У музеї Шептицького, здається. Такий темний маленький вестибюльчик, і такі полички, дерев’яні, тьмяні, світла немає. По кілька книжечок усі привезли. Це все було дуже сумно", – пригадує видавець.

А нині – і письменники, і видавці ночей недосипають, щоби встигнути надрукувати наклади дебютних книг. І впродовж п'яти днів жити в шаленому ритмі форуму.

"Не можеш навіть на свої встигнути презентації, але ще хочеш потрапити і на інші. І це – таке чудове щасливе шаленство, яке дає великий заряд усім видавцям", – радіє Іван Малкович.

А також – авторам. Свій новий роман українською мовою "Нескінченне життя" презентує особливий гість форуму – знаний французький письменник Фредерік Бегбедер. Та розповідає читачам секрети свого успіху.

"У мене немає стратегії, це талант", – пояснює письменник.

Свій талант Бегбедер називає хворобою, що проявилася в семирічному віці. Тоді Фредерік написав перше оповідання про брата, який не вмів кататися на водних лижах. Своєму авторському стилю – сарказму – не зраджує досі.

"Для мене це загадка, чому оце бажання – жорстко висміювати людей – приваблює так багато читачів", – дивується письменник.

Спілкуватися зі своїми читачами приїхав до Львова найпродуктивніший український письменник – Андрій Кокотюха. За рік він написав шість нових книг.

"Поки що в Україні бути письменником, писати книжки – це хобі. Якщо в мене 69 написаних книжок – це свідчить про продуктивність, але аж ніяк не про те, що це мій основний заробіток. Моя професія – просто писати, я продаю історію", – пояснює Кокотюха.

Сам рекламує та продає свої романи і Юрій Винничук.

"Сестри крові", які є продовженням роману "Аптекар". Події відбуваються у Львові, під час того, як війська Богдана Хмельницького облягали Львів, але там дуже багато різних пригод", – розповідає письменник.

Від розмаїття книг на прилавках у відвідувачів обертом іде голова. Тому – заздалегідь підбивають кошторис витрат і список улюблених книг.

Деякі з відвідувачів зізнаються, що витрачають тут на книги півтори-дві тисячі. Це такі серйозні закупи. Дехто – півтисячі гривень.

Поповнювати домашні книгозбірні гості форуму гості форуму зможуть упродовж п'яти днів. А от щоби зустрічатися з улюбленими письменниками, треба добре продумати логістику, адже до Львова прибули понад сім десятків авторів із двадцяти п'яти країн світу.

Леся Головата, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
"БлогПост": Які реальні загрози становить невакциноване суспільство
Наступний матеріал
Вибух міномету "Молот" на полігоні: військова прокуратура засекретила результати експертизи – Пашинський
Loading...

Презентація книги глави УГКЦ Святослава – відео

Спілкування Президента України з мешканцями Львова – відео

Урочистості до 80-річчя Героя України, композитора Мирослава Скорика: виступ Президента – відео

Весілля відсвяткували: на Львівщині госпіталізували 18 людей через отруєння

Замість відпустки – лікувати українську малечу: що мотивує хірургів зі США мчати на допомогу в Україну

"Пасажири автобуса почали кричати, бити вікна": подробиці смертельної аварії на львівській трасі