Смітник у Дніпрі
Смітник у Дніпрі 5 канал

"Мені не байдуже, в якому місті житиме донька": еко-активіст навчився обходитися взагалі без смітників

Читайте по-русски
Наразі на мільйонне Дніпро – не більш як 3 тисячі жителів, готових здавати сміття на перероблення

У Дніпрі 30-річний менеджер Павло Грендач організував свій побут так, щоб обходитися без смітників. Робить це з суто екологічних міркувань. Чи вдається – далі:

Замість смітника під мийкою у квартирі Павла Грендача – контейнер для органічних відходів.

Пояснює: "У моєму випадку це шкірка від фруктів, овочів, банани, лушпиння цибулі. Пересипаю його бактеріями спеціальними, і потім це все ферментує. Ключовий момент – ферментація, а не гниття. Бо якщо це буде гнити, то буде і запах".

Утилізація органіки – це те, що здавалося неможливим в умовах квартири. Проте спеціальні засоби – контейнер та бактерії – доступні для будь-кого, запевняє Павло. Аби було бажання. Компост використовується як добриво для квітника. А решту неорганічних відходів Павло збирає окремо – пресує та вміщує у 1,5-літрову пластикову пляшку.

Розповідає: "Сам я майже не купую тих продуктів, які неможливо в подальшому утилізувати або переробити. Тому, якщо до мене приходять гості з цукерками, загорнутими в фантики… Все це я пресую в пляшечку, щоб вітром не роздуло, і раз у пару місяців все це виношу. Тобто, практично, у мене сміття не накопичується".

Скло, пластик, метал і папір – вторинна сировина, яку Павло збирає і віддає еко-активістам. У Дніпрі це можна зробити раз на тиждень за чітким графіком.

"У мене донька росте і мені не байдуже, в якому середовищі вона житиме. Тому мені абсолютно не клопітно це робити, ба більше, це навіть простіше. Тому що, в основному, середньостатистичний житель викидає сміття раз у пару днів. Я ж виношу сміття раз у 2-3 місяці", – запевняє Павло.

"Воно йде на перероблення, переробляється все. Усе, що нам влітку здали, воно вже давно перероблене. Є пивні заводи, свої ж пляшки викуповують, щоб знову у виробництві їх використовувати. Решта скла йде на бій. Цей процес нескінченний, його можна довго переробляти", – каже координатор проекту "Сортую сміття" Володимир Кисельов.

Нині людей, готових здавати сміття на переробку – небагато. На мільйонне місто, кажуть еко-активісти – не більш як 3 тис. Ситуацію можуть врятувати окремі сортувальні контейнери замість звичних сміттєвих баків у дворах.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Готові навіть на розлучення: до яких хитрощів вдаються деякі українці, аби отримати субсидію – Рева розповів
Наступний матеріал
Міст на Володимирському узвозі: як потенційна пам'ятка Києва стала "яблуком розбрату"
Loading...

Названо 5 продуктів, що можуть зникнути через глобальне потепління

Біля курортної Кирилівки масово гинуть сотні птахів і тварин

У Криму в повітрі знов зафіксували викиди хімічних речовин

"У вогні гине все живе": в Україні стартував "сезон палаючих полів"

Річки України перетворюються на солоні лимани: до чого тут автодор і як зарадити лиху

"Буксир віз контрабанду": чому в Одесі майбутній курортний сезон на одному з пляжів під загрозою зриву