Міністр соціальної політики України Андрій Рева
Міністр соціальної політики України Андрій Рева 5 канал

Готові навіть на розлучення: до яких хитрощів вдаються деякі українці, аби отримати субсидію – Рева розповів

Читайте по-русски
Верифікацію субсидіантів проводили весь 2018 рік, розповіли в Мінсоцполітики

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів, як перевіряють субсидіантів і чи відбулася їхня верифікація (доказ істинності), щоб, наприклад, не вийшло так, що в одній квартирі прописані 7 осіб і отримують субсидії, а насправді діти живуть у дорогих квартирах і мають достатньо грошей.

"Нас критикували протягом усього 2018 року, бо ми якраз таку верифікацію протягом цього року провели. На 30 квітня 2018 року в нас було 6 мільйонів 900 тисяч домогосподарств, які отримували субсидію, а зараз ми 3 мільйони 500 тисяч платимо. При тому що ми відмовили в призначенні субсидій тільки 480 тисяч домогосподарств. А решта не звернулися, бо коли ми сказали, що от у вас у домогосподарстві є дружина з двома маленькими дітьми, а де її чоловік?" А він прописаний у своїх батьків, хоча живе тут. Тут, відповідно, він не показує доходів, бо прописаний у батьків, а там приходять батьки теж субсидію отримувати і кажуть, що він у нас не живе. В результаті він випав зі своїми доходами. Тепер, якщо це дружина і двоє дітей, то його доходи беруться там, де проживає його сім’я і, звісно, це викликало "колосальне задоволення", – сказав Рева.

Він також розповів про ще один приклад махінацій із субсидіями: "На одному з каналів дивився програму, де намагалися розказати про те, які ми нелюди. І показали родину. В неї чоловік. І от вони в сюжеті кажуть: "Нам доведеться розлучитися, бо нам не дають субсидію через те, що чоловік не може показати доходи". А чому він не може показати доходи? Бо він працює таксистом і не зареєстрований як фізична особа-підприємець, він не сплачує жодних податків і, відповідно, субсидії в них не буде. І жінка тепер хоче з ним розлучитися, щоб на неї одну призначили субсидію. Так вдумайтеся в цю ситуацію. Він не хоче заплатити 400 грн у місяць єдиного податку і заплатити за себе 819 грн єдиного соціального внеску. Тобто вони воліють краще розлучитися, але нічого не дати в бюджет, а хочуть отримувати звідти. І мало того, їх показують як абсолютно бідну нещасну сім'ю, яку задавила держава. Але вибачте мене, от ми з вами працюємо і отримуємо нашу заробітну плату. З нашої зарплати утримуються податки, із цих податків формується бюджет, а потім ці бюджетні кошти ідуть у вигляді субсидій людям. І є ось така сім’я, де він ховається і нічого не платить і вважає, що держава його має утримувати, ми з вами. Це нормально?"

Попередній матеріал
Помірне тепло, сонце та відсутність опадів: синоптики повідомили, яким буде 21 березня
Наступний матеріал
"Мені не байдуже, в якому місті житиме донька": еко-активіст навчився обходитися взагалі без смітників
Loading...