Міністр соціальної політики Андрій Рева
Міністр соціальної політики Андрій Рева 5 канал

"Чи читають нардепи закони, які ухвалюють": Рева відповів на закиди, що монетизація субсидій – це піар перед виборами

Читайте по-русски
Монетизація субсидій не вплине на інфляцію, наголосив Рева

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" міністр соціальної політики України Андрій Рева прокоментував закиди деяких політиків про те, що монетизація субсидій – це частина виборчої кампанії, яку запустив Кабмін та Мінсоцполітики.

"Ну тоді треба запитати в народних депутатів, чи читають вони ті закони, які ухвалюють. Адже те, що ми зараз робимо, прописано в законі про житлово-комунальні послуги, які парламент приймав у 2017 році. Там в 11-й статті написано, що субсидії призначаються громадянам у грошовій формі в порядку, встановленому Кабміном. Тобто до цього запису ми призначали субсидії громадянам, але виплачували їх напряму житло-комунальні підприємства. А ця норма вимагала, щоб ми платили не підприємствам, а громадянам. І написано: з першого січня 2019 року. Коли ми це зробили, то нам сказали, що ми передвиборчими технологіями займаємося. Але ми просто виконали норму закону, що її ухвалили наші народні депутати", – сказав Рева.

Він також прокоментував тезу деяких політиків про те, що половина людей, яким уряд монетизує субсидії, ці гроші нібито проп'ють і це призведе до неплатежів і зростання комунального боргу.

Рева зауважив: "Ті, хто так говорить про наших людей, що проп'ють тощо, вони просто не поважають наших людей. А заявляти, що люди незаможні обов'язково п'яниці – це просто образа. І той, хто так каже, треба до нього придивитися. Насправді, люди бідні, хоч як це дивно, платять справно, вони найдисциплінованіші. Іноді бабуся в селі, яка отримує мінімальну пенсію, останні копійки віддає, щоб у неї не було заборгованості".

Крім того, посадовець наголосив, що на реалізацію монетизації субсидій вистачить закладених у бюджет грошей і заявив, що на інфляцію монетизація не вплине: "Нацбанк сказав, що та сума, яка передбачена витратити в місяць на оплату житлово-комунальних послуг, якщо вона вся осідає "на руках" у людей, вона все одно на інфляцію не матиме великого впливу".

Про те, на які хитрощі йдуть деякі українці, аби отримати субсидії, дивіться у повному відео інтерв'ю:

 

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": директор Google Україна Дмитро Шоломко в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Ліки чи руйнівники імунітету: як безпечно вживати антибіотики
Loading...