Форум регіонального розвитку
Форум регіонального розвитку Офіційний сайт Президента України

"Монетизація субсидій і індексація пенсій – наша відповідь на фронті боротьби з бідністю" – Порошенко

  Президент наголосив, що з 1 березня запроваджується нова практика – автоматична індексація пенсій

  Президент Петро Порошенко під час виступу на Раді регіонального розвитку Київщини наголосив, що монетизація субсидій і індексація пенсій є початком ефективних кроків у боротьбі з бідністю.

  "Зараз, коли ми подолали економічні наслідки російської агресії, коли відновлюється зростання і з’являються реальні можливості вирішення соціальних проблем, ми відкриваємо другий фронт. Перший фронт усім зрозумілий – Україна робить надзусилля, щоб дати відсіч російському агресору. Але є в нас ворог аж ніяк не менш небезпечний, ніж російська агресія. Знаєте ім’я цього ворога? Це є бідність. І ми сьогодні маємо відкрити фронт боротьби з бідністю", – наголосив Президент.

  "Чому саме сьогодні? Чому не раніше? Бо чотири роки ми проводили реформи, щоб створити економічний фундамент держави", – пояснив глава держави. Він нагадав, що вдалося забезпечити високі надходження і формування золотовалютних резервів держави, стабілізувати національну валюту, банківську систему, уповільнити інфляцію, скоротити бюджетний дефіцит. "І як результат, сьогодні почали надходити ресурси, які дають нам змогу починати ефективні кроки по боротьбі з бідністю", – зазначив Петро Порошенко.

  Президент нагадав, що було прийнято рішення про монетизацію субсидій, зокрема майже 215 тис. домогосподарств у Київській області отримали субсидії на сплату вартості житлово-комунальних послуг. "В цілому по Україні субсидії наразі отримують 3 мільйони 700 тисяч домогосподарств, наголошую, з яких 70% – це пенсіонери", – зауважив Петро Порошенко. Глава держави наголосив, що вже в березні громадяни отримають на руки живі гроші і самі оплачуватимуть ними комунальні послуги. В середньому субсидія становить 1600 грн. Він додав, що це є довірою до людей.

  Президент зауважив, що з 1 березня запроваджується нова практика – автоматична індексація пенсій. "Наголошую, що ще в 2017 році була визначена дата 1 березня 2019 року (з якої почнуть індексацію пенсій – ред.). Пенсії зростуть у понад 8 млн пенсіонерів. Наголошую, йдеться не про одноразову акцію, а про збільшення пенсійних виплат. Віднині така процедура автоматично здійснюватиметься щороку з урахуванням двох факторів: перший – рівень інфляції, другий – зростання середньої заробітної плати в країні", – наголосив Петро Порошенко. За його словами, поточний перерахунок пенсій становив 17% і має становити не менш як 100 грн. "Але і 100 грн – це не достатньо. Тому на нараді в Пенсійному фонді я запропонував здійснити і запровадити одноразову виплату допомоги найменш захищеним і забезпеченим пенсіонерам, тим, хто отримує нижче або на рівні мінімальної пенсії", – додав глава держави.

  За словами Президента, це здійснюватиметься за рахунок надходжень від розмитнення автомобілів на європейських номерах. "22 лютого термін (пільгового розмитнення так званих "євроблях" – ред.) завершився. Як ви думаєте скільки коштів надійшло до Пенсійного фонду і державного бюджету від "євробляхерів"? Не два, не три, не п’ять, не сім, а 13,6 млрд грн надійшло до державного бюджету і Пенсійного фонду. І сьогодні є в нашому розпорядженні, щоб забезпечити ці виплати. Частина пішла на покриття дефіциту, левова частина – піде зараз на одноразову виплату для компенсації індексації 2015-2016 років. Загалом це становитиме 2410 грн. – отримає кожен пенсіонер з мінімальною виплатою додатково до своєї надбавки. Ця виплата здійснюватиметься двома рівними траншами по 1205 грн. в березні і квітні", – наголосив глава держави.

  "Впевнений, що з року в рік ми випереджальними темпами – так само як ми робили з мінімальною зарплатою – зараз ми так будемо робити з пенсіями. Це наша відповідь: бойові дії – на фронті, у боротьбі з бідністю – монетизація субсидій, збільшення і індексація пенсій. Зараз ми ретельно обговорюємо ще і підтримку багатодітних родин", – наголосив Президент, додавши, що сьогодні є ініціатива щодо виплати в розмірі прожиткового мінімуму на кожну третю і наступну дитину, що стимулюватиме зростання населення, підтримку родин і боротьбу з бідністю.

  Попередній матеріал
  Що найчастіше забувають у потягах УЗ і як повернути загублені речі
  Наступний матеріал
  Штаб ООС: окупанти випустили 85 снарядів і мін, один армієць загинув
  Loading...

  Стало відомо, від скількох товарів з Росії відмовилася Україна

  Нарада з питань запровадження монетизації субсидій для населення – відео

  Мир настане після повного відновлення територіальної цілісності України – Порошенко

  Мир настане після повного відновлення територіальної цілісності України – Порошенко

  Засідання Ради регіонального розвитку Київської області за участі Порошенка – відео

  Що робити, якщо не побачив субсидії у платіжці: у Кабміні розповіли, як працюватиме монетизація