Андрій Рева
Андрій Рева Урядовий портал

Заробітчани отримають субсидії після декларування власних статків – Рева

  Про оподаткування доходів, отриманих з-за кордону, мова не йде

  Українці, які працюють за кордоном, для отримання субсидії мають задекларувати свої доходи. Про це заявив міністр соцполітики Андрій Рева, передає прес-служба відомства.

  "Пропозиція щодо необхідності декларування доходів викликана питанням розрахунку розміру субсидій, а не з метою їхнього оподаткування. Інакше, заробітчани отримують подвійну преференцію у порівнянні з іншими громадянами. Річ у тому, що усі бажаючі отримати субсидію повинні декларувати всі свої доходи, як ті, що вони отримують в Україні, так і ті, що надходять з-за кордону. На практиці відбувається наступне - хто живе і працює в Україні, сплачує податки та ЄСВ, часто не отримує субсидію, оскільки чесно декларує усі доходи (саме за рахунок сплачених цими людьми податків держава надає субсидії громадянам). А ті, хто отримують доходи з-за кордону, як правило, їх не декларують при зверненні за субсидією", – пояснює Рева.

  Він зазначає, що внаслідок цього субсидія нараховується цій категорії людей у більшому розмірі, ніж це могло бути за умови чесного декларування доходів.

  "Це відбувається за рахунок нас із Вами – платників податків в Україні", – переконаний міністр соціальної політики.

  Водночас він запевнив: про оподаткування внаслідок декларації доходів отриманих з-за кордону не може йтися, оскільки всі податки з цих доходів були сплачені в державі перебування, а їхнє обкладання податком в Україні було би подвійним оподаткуванням.

  "Коли громадянин звертається за субсидією, він зобов'язаний вказати свої доходи, оскільки ці кошти він витрачає на власне споживання. Але, якщо він не бажає це робити, то немає жодних проблем – але тоді не потрібно звертатися за субсидією", – резюмував Андрій Рева.

  Попередній матеріал
  Добовий видобуток газу в Україні сягнув рекордної позначки за 4 роки
  Наступний матеріал
  Недопустимо, щоб зміни в Церкві використали недоброзичливці – Філарет
  Loading...