Субсидії
Субсидії torange.biz

Користуватися субсидією чи пільгою: Розенко сказав, що вигідніше

Після монетизації субсидій, наступним кроком Мінсоцполітики зробимо, щоб усю суму, зекономлену на субсидію, людина могла отримати готівкою і використати на свій розсуд

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" віце-прем'єр-міністр Павло Розенко розповів, чи мають родини право вибору – користуватися субсидією чи пільгою.

"Це положення в Україні діє вже три роки… Ми сьогодні робимо все, аби залучити максимальну кількість людей і уникнути паніки в період підвищення цін", – сказав політик.

На запитання ведучого, як людині визначитися: обрати пільгу чи субсидію, Розенко сказав: "Вже три роки такий вибір не стоїть. Уже протягом трьох років сім'ї давно визначилися, що сім'ї вигідніше. Як правило, обирають субсидію, бо брати субсидію сьогодні набагато вигідніше, ніж брати пільгу. Але є категорії громадян, для яких пільга покриває 75% або навіть 100% житлово-комунальних послуг за рахунок в тому числі місцевих програм. Для них, безумовно, вигідніше взяти пільгу. Людина сама має визначитися, що їй вигідніше брати – субсидію чи пільгу".

Розенко також прокоментував твердження деяких експертів у ЗМІ, що субсидії зупиняють людей та країну в бажанні щось змінювати і реформувати, зокрема утеплювати житло: "Це кажуть люди, які на сьогодні не дуже розуміють, що таке субсидія. Якщо вони подивляться динаміку зміни субсидіювання населення, то якраз протягом чотирьох років ми навпаки намагаємося привчити людей більше економити. Зокрема останні наші кроки – і ця програма працює з минулого року, ми вже людям виплачуємо монетизовану виплату за рахунок того, що вони економлять на субсидії. В минулому році ми вперше запустили цю програму і вона діє до цього року. У наступному році ми компенсуємо певну норму по газу і по електроенергії. Я сподіваюся, що наступним кроком ми зробимо, що всю суму, зекономлену на субсидію, людина зможе отримати готівкою і використати на свій розсуд, тобто ми не стоїмо на місці".

Політик також додав, що часто програму енергоефективності протиставляють субсидіям. "Це не є програми, які конкурують між собою, це програми, які мають доповнити одна одну. Поки держава вкладає гроші в енергоефективність, ми все одно маємо захистити права людини, які не мають достатньо коштів утеплити свої будинки, які не мають можливості це фізично зробити".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Справжня краса віку не знає: українські бабусі та дідусі до моделінгу долучились – ФОТО

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": фронтмен етно-рок гурту Motanka Віктор Верба (Жалнін) в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Боротьба із лжесубсидіантами: Розенко розповів, кого відсіяли із системи

Розенко розповів, для кого пенсії зростуть вже з 1 січня 2019 року

"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю з Павлом Розенком на "5 каналі" – відео

Підводні камені розмитнення "євроблях" за новим законом та чи можна добитися відшкодування за відсутність опалення – юрист

Президент: Якщо уряд не збільшить кошти на субсидії, я не підпишу Бюджет-2019

Балончики, штовханина, обурення: ветерани АТО влаштували "екскурсію" на автовокзал Києва

Американські вибори: хто виграє чи програє і що з цього Україні – "БлогПост"