АТОвці, протест в автовокзалі Києва
АТОвці, протест в автовокзалі Києва 5 канал

Балончики, штовханина, обурення: ветерани АТО влаштували "екскурсію" на автовокзал Києва

До київського автовокзалу прийшли близько 200 ветеранів АТО. Скаржаться: впродовж останніх двох тижнів демобілізованим військовим по всій Україні масово перестали видавати безкоштовні квитки на проїзд у міжміських автобусах

Касири посилалися на норми законів та постанову Кабміну, які, зокрема, вимагають від ветеранів мати спеціальні талони. У ситуації розбиралася кореспондент "5 каналу" Леся Головата.

АТОвці, протест в автовокзалі Києва
АТОвці, протест в автовокзалі Києва5 канал

Ветеран російсько-української війни Сергій Бригадир не зміг отримати безкоштовний квиток на автобус до Маріуполя 31 жовтня. Кожному учаснику бойових дій держава гарантує безоплатний проїзд міжміськими маршрутами. Утім, біля кас висіли папірці з вимогою до пільговика разом із посвідченням надати спеціальний талон.

"Я подумав, можливо, це якась помилка на Центральному автовокзалі. Поїду на Видубичі. Там та саме ситуація повторилася. Це неприйнятно", – каже військовий.

АТОвці, протест в автовокзалі Києва
АТОвці, протест в автовокзалі Києва5 канал

Після масових відмов у безкоштовному проїзді, ветерани прийшли на так звану екскурсію до Центрального автовокзалу в Києві. Стверджують: мають право їздити лише за посвідченням УБД.

Сергій Бригадир удруге намагається в тієї ж касирки з тим самим документом придбати вже непотрібний йому квиток. Та при наявності камер жінка видає бійцю квиток за одним лише посвідченням. Як з'явилися та чому зникли біля кас вимоги пред'являти талони – керівництво автовокзалу пояснити не може.

Заступник директора автовокзалу вийшов на розмову до демобілізованих вояків, та спілкування не склалося. Виникла штовханина й у хід пішли кулаки.

Після короткої шарпанини колишні військові з балончиками фарби роблять "коло пошани" біля офісів перевізників, які, на їхню думку, нехтують законом про соцзахист ветеранів війни. А от в одному із закапелків автовокзалу – офісі "Шериф-туру" затримуються надовше.

На візитівках цієї фірми пропонують прямі рейси з Києва до Росії, а також – окупованого Донецька. Працівник компанії небагатослівний. Проте телефоном нам детально розповідають, як за 700 гривень можна добратися з ОРДО до столиці.

АТОвці, протест в автовокзалі Києва
АТОвці, протест в автовокзалі Києва5 канал

Побували ветерани і на платформах. Автобус на Москву прикрасили наліпками, а от водієві міжміської маршрутки – потиснули руку.

Перша "екскурсія" завершилася мирно. Близько двох сотень ветеранів АТО підписали звернення до влади звільнити керівництво центрального Київського автовокзалу. Якщо цього не буде зроблено, обіцяють повернутися сюди вдруге.

Попередній матеріал
Позаду війна та 2 роки полону: боєць АТО потребує допомоги на лікування
Наступний матеріал
Полторак: Через вибухи на арсеналах покарано понад 20 генералів ЗСУ
Loading...