Сергій Фурса
Сергій Фурса 5 канал

Тільки за один рік заробітчани перерахують до України $12 мільярдів – Фурса

Короткостроково вплив заробітчан на економіку України є позитивним, однак у довгостроковій перспективі – аж ніяк

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" економіст Сергій Фурса розповів, як заробітчани розвивають українську економіку.

"Фактично, заробітчани є короткостроковим інструментом для розвитку української економіки. Цього року загальна сума, яку вони надішлють в Україну, становитиме 12 мільярдів доларів. Це підтримує гривню. Найперше, ми можемо побачити це у підтримці гривні. Частково це виходить на імпорт, частково – на внутрішнє споживання, підтримку внутрішніх речей", – зазначив економіст.

Водночас, він зазначив, що у довгостроковій перспективі це створює серйозну проблему для української економіки. 

"Але довгостроково – це величезна проблема, тому що вже зараз в українській економіці одна з найбільших проблем (крім верховенства права, корупції, судів, всіх цих звичних речей) – це те, що немає робітників. Бракує робочих рук, персоналу. Це проблема, і далі. чим більше економіка зростатиме – тим більш відчутною буде ця проблема. Колись настане та критична межа, яка не дозволить українській економіці далі розвиватися. От, Fujikura відкриває заводи – вони не можуть собі знайти робітників. Вони з Кіровограда завозять у Львівську область", – наголошує Фурса.

Такий стан речей сприятиме появі в Україні мігрантів-заробітчан. 

"І треба розуміти, що якщо до нас прийдуть інвестиції, ми зростатимемо, так чи інакше до нас мають прийти мігранти, інші заробітчани. Це або слов'янські народи Росії, якщо там буде погано; або ті люди, які живуть гірше за українців, тобто Африка, Філіппіни, Індія. Це країни, де ВВП на душу населення менше українського... Наші вже поїхали. Половина – не повернеться", – констатує експерт. 

Попередній матеріал
Півроку "тихої", але результативної служби: з фронту повернувся 74-й розвідбатальйон
Наступний матеріал
Рівень мілітаризації в Криму зашкалює – Полозов