Керсті Кальюлайд у Дніпрі
Керсті Кальюлайд у Дніпрі Фото \"Главком\"

Президент Естонії прибирала сміття у міському парку Дніпра – яка причина

На власному прикладі показати, що таке волонтерство і як це працює. З такою метою Керсті Кальюлайд узялася парк Дніпра чистити від непотребу

Президент Естонії прибрала міський парк у Дніпрі. Напередодні Керсті Кальюлайд долучилася до масової акції в рамках Всесвітного дня прибирання, передає "5 канал".

Ініціатива зародилася в Естонії ще у 2008-му році. Тоді 50 тисяч громадян вирішили за один день позбутися сміття. Згодом ідею підхопили й інші країни, і вона переросла у наймасштабнішу екологічну акцію у світі. Нині до неї долучилася й Україна.

"В усіх країнах можна знайти гори сміття. У Всесвітній день прибирання люди можуть повідомити організаторам акції про найбільш забруднені місця. Тоді активісти знаходять потрібне обладнання і виходять на толоку. Головне – це волонтерство. Не думайте про те, чого вам слід торкатися руками під час прибирання, а лише про те, що ви робите для суспільства", – зазначила Керсті Кальюлайд. 

Керсті Кальюлайд у Дніпрі
/
Керсті Кальюлайд у Дніпрі
Керсті Кальюлайд у Дніпрі
/
Керсті Кальюлайд у Дніпрі

Загалом до ладу Землю приводили кілька мільйонів волонтерів зі 150 держав. Активісти прибирали парки, вулиці, ліси, узбережжя, моря, річки та водойми. Граблі, віники й сміттєві пакети до рук брали як звичайні жителі, так і зірки та високопосадовці. В Індії, до прикладу, на толоку вийшов прем'єр Нарендра Моді. Щороку на акції волонтери збирають сотні тисяч тонн сміття.

Нагадаємо,  президент Естонської Республіки Керсті Кальюлайд завітала до Дніпра напередодні, 15 вересня. Це її перший візит до міста. Зустрічав президента міський голова Дніпра Борис Філатов.

Довідково: Всесвітній день прибирання традиційно проводять 15 вересня. Цього дня волонтери в різних країнах світу створюють "зелену хвилю". Мета акції - привернути увагу людей до проблеми забруднення планети. 

Дивіться також фотогалерею: 

Мистецтво з непотребу: Шотландка понад 15 років фотографує сміття під водою

Сміття в океані
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Сімферополі на волю вийшов кримськотатарський активіст Марлен Мустафаєв
Наступний матеріал
У Швейцарії кожен четвертий дипломат РФ є шпигуном – розвідка країни