Олена Зеркаль
Олена Зеркаль 5 канал

Зеркаль розповіла, як Росія в суді ООН "виправдовувала" бойовиків

  Читайте по-русски
  Вони заявили, що бойовики на Донбасі озброювалися "заради захисту від української бойової авіації"
  Справа України проти Росії в Міжнародному суді ООН є "штучною", наміру збивати літак рейсу МН17 "не було", а бойовиків на Донбасі РФ озброювала "заради захисту від української бойової авіації". Про це представники Росії заявили в Міжнародному суді ООН, повідомила після завершення сьогоднішніх слухань заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, передає Укрінформ.

  "Вони фактично повторили все те, що вони говорили ще в понеділок, тільки трошки по-іншому. Вони все повторювали, що в нас "штучний спір", що немає ніяких підстав для використання цих двох конвенцій, на які ми посилаємося, що вони взагалі вважають, що ми використовуємо цей суд як інструмент політичного тиску на Росію, і що взагалі всі проблеми пов’язані з тим, що відбулося в нас у 2014 році, як "заколот" і більше нічого. І що ми намагаємося робити на всіх фронтах юридичну війну з Росією", – зазначила Зеркаль.

  Вона додала, що представники Росії у Міжнародному суді ООН сьогодні багато говорили про трагедію МН17. Йшлося зокрема про те, що, нібито, не було наміру збивати Боїнг, а бойовики на Донбасі озброювалися "заради захисту від української бойової авіації".

  "Ми почули багато цікавого щодо збиття Боїнга. Вони продовжують наполягати на тому, що бідненькі "ДНР" та "ЛНР" не визначені ніким як терористичні організації, і крім того, що всі обстріли, які вела Україна, також тоді підпадають під терористичні акти. Завтра ви почуєте всі наші відповіді на всі ці питання, і я думаю, що це має стати вже очевидним, що в нас є спір, що в суду є юрисдикція. І ми сподіваємося, що суд розгляне по суті всю нашу справу", – наголосила Зеркаль.

  Як повідомляв 5. UA, заступниця голови МЗС України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що будь-які заходи, визначені Трибуналом на засіданні в Гамбурзі 25 травня, допоможуть звільнити захоплених Росією українських моряків.

  Попередній матеріал
  Муженко прокоментував слова Кучми щодо припинення вогню в односторонньому порядку на Донбасі
  Наступний матеріал
  Президент Зеленський відреагував на петицію про свою відставку
  Loading...

  Зеркаль розповіла в Гаазі, як Росія переслідує цілі етнічні групи в окупованому Криму

  Агресія РФ на Азовському морі: Зеркаль очолила делегацію в "морський" трибунал – указ президента

  "Купол ВР щось робить зі свідомістю людей": Зеркаль розповіла, чи збирається йти в політику

  Впевнена, що РФ скоро в свій спосіб, не пов'язаний з рішенням Трибуналу, поверне наших моряків – Зеркаль

  Зеленський здійснить перший закордонний візит у Брюссель: з ким зустрінеться та що обговорять – Зеркаль

  Зеркаль прокоментувала повернення Саакашвілі в Україну