Олена Зеркаль
Олена Зеркаль dt.ua

Зеркаль розповіла в Гаазі, як Росія переслідує цілі етнічні групи в окупованому Криму

Читайте по-русски
Політика Росії щодо України є порушенням Міжнародної конвенції про боротьбу із фінансуванням тероризму

Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, представляючи позицію України у Міжнародному суді ООН, заявила, що Росія як держава-окупант Кримського півострова застосовує практику колективного покарання цілих етнічних груп. Про таке повідомив "Укрінформ".

"Росія вдалася до колективного покарання цілих етнічних груп у незаконно окупованому Криму. Продовжуються незаконні арешти і зникнення; Меджліс заборонено; придушуються важливі культурні зібрання; обмежується освіта кримськотатарською та українською мовами; а представники ЗМІ цих переслідуваних громад залякані. Це все – численні порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації", – наголосила вона.

За її словами, з початком окупації Криму Росія запустила широкомасштабну кампанію з культурного знищення кримських татар та українців.

Крім того, вона наголосила, що політика Росії щодо України порушує Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму.

"Які заходи вжила Росія? Чи запобігала Росія фінансуванню тероризму в Україні? Ні. Чи проводила розслідування? Ні. Чи надавала нам допомогу в пошуку злочинців? Ні. У результаті було збито літак МН17", – зазначила Зеркаль.

Нагадаємо, Київ звинувачує Кремль у підтримці незаконних збройних формувань на Донбасі та порушенні прав людини в окупованому Криму. Позов подали ще у січні 2017-го. Того ж року Феміда зобов'язала Москву поновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і дозволити навчання українською мовою у школах півострова.

Попередній матеріал
Коментар представниці України Олени Зеркаль щодо слухань у Міжнародному суді ООН – відео
Наступний матеріал
Роками був жахливий сморід: у собачому розпліднику Вінниці тримали живих тварин поруч із мертвими
Loading...

"Варто пам’ятати істину ": Порошенко привітав вирок морського трибуналу і звернувся до Зеленського

Генсек ООН написав листа Зеленському

Міжнародний трибунал завершив слухання щодо полонених моряків ЗСУ – репортаж із Гамбурга

"Морський" трибунал ООН: міжнародний адвокат ущент розгромив аргументи РФ

Рішення трибуналу ООН щодо моряків у полоні оголосять 25 травня: вимоги України

Засідання трибуналу щодо військовополонених моряків: заяви представника України