Гаазький трибунал
Гаазький трибунал focus.ua

Україна vs Росія: у Гаазі невдовзі стартує Міжнародний суд ООН

  Читайте по-русски
  Київ звинувачує Кремль у підтримці незаконних збройних формувань на Донбасі та порушенні прав людини в окупованому Криму

  Міжнародний суд ООН у Гаазі в понеділок, 3 червня, розпочинає слухання позову України проти Росії. Йдеться про порушення Російською Федерацією конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації. Засідання стартує об 11-й годині за київським часом.

  Київ звинувачує Кремль у підтримці незаконних збройних формувань на Донбасі та порушенні прав людини в окупованому Криму. Позов подали ще у січні 2017-го. Того ж року Феміда зобов'язала Москву поновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і дозволити навчання українською мовою у школах півострова.

  Цього разу відкриті засідання триватимуть до 7 червня. Сьогодні у суді виступатиме Росія – вона має висловити попередні заперечення обвинувачень. А вже завтра слово матимуть українські представники. Вони наведуть докази причетності Кремля до розпалювання війни на Сході України.

  Вітчизняну делегацію очолює заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль. На сторінці у Facebook вона повідомила, що на сайті суду мають оприлюднити більшість матеріалів у справі.

  "Розгляд справи по суті – це детальне дослідження всіх доказів, експертних думок та показів свідків, які Україна надала Суду на 17 500 сторінках ще рік тому. Це саме те, чого росіяни намагаються уникнути всіма можливими шляхами, включаючи юридичну гімнастику та еквілібристику", – написала вона.

  Україні допомагатимуть юристи Марні Чик, Джонатан Гімблет та Девід Зайонтс. Також відомі професори, зокрема Жан-Марк Тювенін, Гарольд Коу.

  Попередній матеріал
  Ситуація в ООС: окупанти стріляють із заборонених мінометів, але зазнають втрат
  Наступний матеріал
  Копам, які напідпитку поцілили у хлопчика, повідомили про підозру
  Loading...

  Росія заплатить за життя кожного українця – Президент

  Невідомі облили голову ВККС "зеленкою" – подробиці

  Трибунал ООН візьметься за розгляд позову України проти Росії – відомо коли

  "Одна з найбільших загроз": експерт пояснив, які можуть бути наслідки перевірки Росією суден, що йдуть в Україну

  Судовий позов України проти Росії: які будуть наслідки для РФ, якщо її де-юре визнають державою, що фінансує тероризм

  Україна подала до Міжнародного суду ООН докази проти РФ: чим вигідний тривалий розгляд для України вже сьогодні