Чистотак

"Укрнафта" у міжнародному арбітражі відсудила в Росії $50 млн компенсації

Читайте по-русски
Суд ООН виніс рішення стягнути з Росії компенсацію за захоплення майна компанії в анексованому Криму

"Укрнафта" відсудила у Російської Федерації понад $44 млн за втрачені під час анексії Криму активи. Рішення ухвалив Міжнародний арбітражний суд ООН із міжнародної торгівлі. Про це повідомила прес-служба підприємства

"12 квітня 2019 року арбітражний суд ухвалив рішення стягнути з Російської Федерації на користь ПАТ "Укрнафта" $44,4 млн компенсації за експропріацію майна ПАТ "Укрнафта" в анексованій Російською Федерацією Автономній Республіці Крим", – мовиться у повідомленні.

За даними "Укрнафти", у квітні 2014 року незаконні збройні формування захопили адміністративні приміщення та 16 автозаправних станцій компанії. Усі намагання акціонерного товариства повернути контроль над захопленим майном виявилися марними. Того ж року "Укрнафта" повідомляла російській стороні про порушення прав, згідно з двостороннім договором про заохочення та взаємний захист інвестицій.

За відсутності відповіді Україна спрямувала позов до арбітражного суду ООН з права міжнародної торгівлі. Після оскаржень із боку РФ суд постановив стягнути з Російської Федерації на користь ПАТ "Укрнафта" понад $44 млн. Крім того, до цієї суми нарахують ще й відсотки. Нині це понад $5,5 млн.

Нагадаємо, у 2015 році "Укрнафта" звернулася до міжнародного арбітражу з позовом до Росії через захоплення АЗС в окупованому Криму.

Попередній матеріал
Масове отруєння школярів у Черкасах: 24 учні досі лишаються в лікарні
Наступний матеріал
"Доведіть, що це не пусті слова": представники ЗМІ закликали Зеленського вийти на прес-конференцію
Loading...