Олена Зеркаль
Олена Зеркаль Twitter / МЗС України

Будь-яке рішення важливе: звернення Зеркаль напередодні ключового засідання Трибуналу ООН у справі моряків

  Читайте по-русски
  Зеркаль нагадала, що у справі Arctic Sunrise 2013 року Росія звільнила людей впродовж місяця з часу ухвалення Трибуналом наказу

  Заступниця голови МЗС України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що будь-які заходи, визначені Трибуналом на засіданні в Гамбурзі 25 травня, допоможуть звільнити захоплених Росією українських моряків.

  "Звісно, чим чіткіше будуть сформульовані заходи, тим простіше буде вимагати від Росії виконання наказу Трибуналу. Навіть, якщо Трибунал вирішить, що не має підстав для ухвалення наказу про тимчасові заходи, це також буде кроком вперед у нашій стратегії по звільненню українських військових кораблів і моряків", – написала Зеркаль у Facebook.

  Вона закликала не панікувати, якщо рішення Трибуналу буде сформульоване не так, як очікувала Україна.

  "Україна звернулася до Трибуналу із запитом щодо зобов’язання Росії звільнити наші військові кораблі та повернути їх під наш контроль, припинити кримінальне переслідування проти наших 24 моряків, а також звільнити їх і повернути в Україну. Треба усвідомлювати, формулювання Трибуналу завжди інакші, ніж пропонує заявник. Тому не варто панікувати з цього приводу та відразу шукати "зраду", – додала Зеркаль.

  Зеркаль нагадала, що у справі Arctic Sunrise 2013 року Росія звільнила людей впродовж місяця з часу ухвалення Трибуналом наказу. В іншій, подібній до цієї справі – Enrica Lexie – ситуація була складнішою, але і в ній людей повернули на батьківщину.

  "Переконана, що ми доб’ємося звільнення наших моряків та їхнього повернення в Україну", – додала Зеркаль.

  Нагадаємо, завтра очікується рішення Міжнародного трибуналу з морського права у справі захоплених Росією українських моряків. 

  Як повідомляв 5.UA, ранком неділі, 25 листопада, в районі Керченської протоки корабель РФ протаранив український буксир. Унаслідок зіткнення в українського судна були пошкоджені головний двигун та обшивка. Потому з'ясувалося, що РФ застосувала зброю проти корабля ВМС ЗС України та захопила українські судна.

  23 квітня в Гаазі відбулися консультації у справі полонених моряків. Зустріч щодо позову України до Міжнародного трибуналу ООН про звільнення українських суден і полонених моряків почалася о 10:00 за місцевим часом і тривала понад три години. 

  Міжнародний трибунал із морського права – це незалежний судовий орган, який розглядає правові суперечки на основі положень Конвенції ООН з морського права.

  Попередній матеріал
  Зеленський зустрівся з представниками гуманітарної підгрупи у ТКГ: хто ще був присутній
  Наступний матеріал
  Погодне лихо на Закарпатті та Івано-Франківщині: рятувальники кажуть, що ситуація стабілізувалася
  Loading...

  Затримання танкера Sea Shark у Єгипті: п'ятьом українцям дозволили зійти на берег

  Помпео на зустрічі з Лавровим закликав Росію звільнити полонених українських моряків

  Кейс 26: Трибунал ООН 25 травня оголосить рішення щодо військовополонених українських моряків

  Стан здоров'я полонених українських моряків: стали відомі нові деталі

  Про День примирення та пам'яті 8 травня і "побєдобєсіє" 9-го – "БлогПост"

  Міжнародний трибунал завершив слухання щодо полонених моряків ЗСУ – репортаж із Гамбурга