У прифронтовому Валуйському відкрили літній кінотеатр
У прифронтовому Валуйському відкрили літній кінотеатр 5 канал

Допомогли в ООН: завдяки школярам у прифронтовому Валуйському відкрили літній кінотеатр

Читайте по-русски
Звідти до найближчого кінотеатру на підконтрольній Україні території – понад 100 км

Літній кінотеатр у прифронтовому селі на Луганщині відкрили 10-класники. Спочатку про нього лише мріяли, згодом підготували проект та звернулися до міжнародних гуманітарних організацій. Ініціативу школярів благодійники підтримали. Напередодні у Валуйському відбувся перший кінопоказ.

Третьокласник Михайло прийшов до центру Валуйського відразу після школи, щоб не запізнитися на перший кінопоказ. Вже ввечері тут запрацює літній кінотеатр. Хлопчик займає місце ближче до екрану й чекає: "Я хочу подивитися мультики".

Ініціаторами відкриття літнього кінотеатру стали місцеві школярі. Станіслава – переселенка з окупованого Луганська. До війни з батьками любила ходити в кіно. Після окупації рідного міста родина оселилася у Валуйському. До найближчого кінотеатру на підконтрольній Україні території звідси понад 100 км.

"У нас дуже багато діток, які народилися в період початку бойових дій і не знають, що таке поїхати в місто, сходити в кінотеатр або зоопарк. Навіть не знають, що таке кінотеатр. Усі дуже сильно раді та дуже сильно хотіли, щоб з'явилося щось таке, куди можна би було прийти з друзями, відпочити", – розмірковує школярка.

Станіслава та її друзі загорілися ідеєю. Розпочали з підготовки проекту: "Ми зійшлися на думці, що кінотеатр буде оптимально для будь-якого віку. Можна показувати документальні фільми, показувати мультики. Тобто це розвиток, і відразу багато в собі несе".

Свій проект школярі надіслали на конкурс до Агентства ООН у справах біженців. І вже невдовзі отримали радісну звістку – його підтримали.

Координатор гуманітарної місії "Проліска" Євген Каплін згадує: "Зробили запит в рамках цього проекту на м'які стільці, лавочки, ноутбук, звуко-акустичну апаратуру і проектор з екраном для демонстрації фільмів. Буквально за тиждень все це було закуплено. І дуже радий, що ми встигли до 1 червня, до Дня захисту дітей".

Голова Сєвєродонецького офісу Агентства ООН у справах біженців Іван Салієв додає: "Дуже важлива ініціатива місцевих жителів. Там, де місцеві активні – там ми будемо допомагати. Якщо ми бачимо, що місцеве населення, місцеві громадяни зможуть активно брати участь в проекті, використовувати його потім – то для нас це один із головних критеріїв".

На відкриття літнього кінотеатру у Валуйському знадобилося близько $5 тис. Школярі вже вирішили: взимку він теж працюватиме у приміщенні сільського клубу.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Верховна Рада не підтримала відставку Гройсмана з посади прем'єр-міністра України
Наступний матеріал
"Продавали просто через оголошення": волинські волонтери врятували від браконьєрів трьох лисенят
Loading...

У столиці стартував благодійний забіг "Під каштанами": серед новинок біг наосліп – включення

Стало відомо, скільки Порошенко заробив за 5 років на посаді Президента

"Обрав бути українцем": спільнота Харкова шукає гроші на викуп квартири відомого мовознавця Шевельова

"Для душі": миколаївчанин 20 років дбайливо засаджує місто деревами – сюжет

У середмісті Києва благодійники та предстоятель ПЦУ частували нужденних святковим обідом– сюжет

Для когось – єдина можливість пообідати: як працює соціальна їдальня на Черкащині