Соціальна їдальня
Соціальна їдальня 5 канал

Для когось – єдина можливість пообідати: як працює соціальна їдальня на Черкащині

Читайте по-русски
Щодня на соціальний обід приходять близько 25 людей – здебільшого це бабусі та дідусі

Безкоштовно пообідати, подивитися телевізор та навіть прийняти душ. На Черкащині запрацював соціальний центр для людей, які потрапили у складні життєві обставини. Чи є попит такі послуги – з'ясовували журналісти "5 каналу".

"У нас сьогодні на перше суп картопляний із яйцем", а ще запіканка зі сметаною та какао. Таке меню в соціальній їдальні в Золотоноші. Кухар Валентина Будюк переконує, рецепти – як удома. Перераховує: "Найбільше вони у нас люблять випічку, от учора були пиріжки. Також запіканку дуже люблять, пампушки, борщ із пампушками – для них це саме-саме".

Меню розробляє дієтсестра Олена Чипраз. Вона рахує калорійність продуктів та обирає лише корисні страви – мінімум смаженого та жирного, більше білків та вітамінів. Пояснює: "До нас же ходять люди похилого віку, вони потребують збалансованого харчування. Молочні продукти в нас два рази на тиждень, рибу даємо, м'ясні продукти".

Щодня на соціальний обід приходять близько 25 людей. Здебільшого це бабусі та дідусі. 62-річний Віктор Мамчур – медик за освітою, все життя працював у Черкасах на заводі, але на старість опинився на вулиці.

Обіди в соціальній їдальні для нього – єдина варена їжа за день: "Син і дочка є,але я їм не потрібний. Авжеж допомагає, хай навіть раз на день поїв гарячого – вже веселіше себе почуваєш".

Серед відвідувачів чимало самотніх пенсіонерів, які не в змозі готувати собі їжу. Крім обіду, відвідувачі центру можуть прийняти душ, попрати та навіть відпочити. Разом дивляться телевізор, слухають музику та читають газети. В холодні дні вони тут можуть перебувати весь день.

Потреби соціальної їдальні обходяться близько 100 тис. гривень на рік. Це гроші з міського бюджету та допомога благодійників. Така їдальня стала необхідною в місті, адже тут немає прихистку для безхатьків та інтернатів чи стаціонарних відділень для одиноких пенсіонерів.

"Це вже велика допомога. Людина проживає в себе вдома, вона не відривається від сім'ї, тобто проживає у своєму помешканні, але отримує частково такі послуги соціальні, медичні. Має можливість поспілкуватися з іншими людьми", – наголошує директор Людмила Неліна.

У центрі соціальної допомоги започатковують нову послугу – привезення обіду додому тим, хто не в змозі дійти до закладу. Також планують вести облік містян без постійного місця проживання, щоб надавати їм тимчасове житло.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Аваков розповів, як Росія втручалася у вибори в Україні одразу після першого туру
Наступний матеріал
Тимошенко підтримала Президента після ефіру на телеканалі "1+1"
Loading...