Володимир Зеленський
Володимир Зеленський president.gov.ua

Зеленський здійснить перший закордонний візит у Брюссель: з ким зустрінеться та що обговорять – Зеркаль

Читайте по-русски
Це буде бліц, в якому Зеленський має зустрітися з дуже багатьма людьми, які давно в політиці і які давно спостерігають за Україною

Президент України Володимир Зеленський здійснить перший офіційний візит на посаді до Брюсселю 4-5 червня, щоб відвідати інституції Європейського Союзу та НАТО. В ефірі "5 каналу" заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль розповіла деталі майбутньої зустрічі. 

Так, Зеленський поінформує партнерів у ЄС і НАТО про безпекову ситуацію на сході України, обговорить шляхи активізації міжнародних зусиль для завершення війни на Донбасі, обміняється думками з лідерам інституцій ЄС і НАТО щодо подальших ключових реформ в Україні. 

"Я думаю, що президент поки не хвилюється. Думаю, він хвилюватиметься вже на самих зустрічах, бо програма буде насичена. В нього буде зустріч із президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером, із Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, із президентом Європейської Ради Дональдом Туском та ще з двома президентами і ще з комісарами. Тобто не буде такий бліц, в якому він має зустрітися з дуже багатьма людьми, які давно в політиці і які давно спостерігають за Україною", – повідомила Зеркаль. 

Дипломат також розповіла: "Я думаю, що для них важливо почути, що саме бачить новий президент, як свої стратегічна завдання. Тому ми (МЗС – ред.) готуємо тези саме про те, як ми бачимо стратегічний розвиток відносин з ЄС, які завдання стоять на Саміт та що саме ми плануємо робити протягом наступного періоду і як він бачить розвиток стосунків".

Про повернення Саакашвілі та про перемогу України в Міжнародному трибуналі щодо повернення Росією моряків, дивіться у повному відео інтерв'ю:

Зеркаль також розповіла, як нині МЗС співпрацює працює з новим президентом. 

Дипломат наголосила, що МЗС – інструментарій Президента, адже у президента питання зовнішньої політики та безпеки – це два основні питання, які забезпечує президент. "Тому намагаємося встановити робочі відповідні відносини з усіма, хто в цьому напрямку працює а АП, а також з Президентом", – сказала Зеркаль.

І розповіла деталі: "Зараз всі намагаються зрозуміти, як саме подавати документи президенту, що є найбільш прийнятним для президента, як готувати тези, бо кожна людина по-різному сприймає інформацію. Тому дійсно є ще дуже багато нюансів, які ми не знаємо... Я сподіваюся, що ми вибудуємо більш конструктивні відносини, ніж були до того з Костянтином Петровичем Єлісєєвим".

Як повідомляв 5.UA, Зеркаль прокоментувала повернення Саакашвілі в Україну

Попередній матеріал
"Самопоміч" анонсувала масштабне оновлення партійного списку
Наступний матеріал
Обвал у шахті "Лісова" на Львівщині: хто загинув і чому сталася трагедія
Loading...