Визволення українських моряків з РФ
Визволення українських моряків з РФ usionline.com

Впевнена, що РФ скоро в свій спосіб, не пов'язаний з рішенням Трибуналу, поверне наших моряків – Зеркаль

Читайте по-русски
Рішення Трибуналу – це для України свідчення того, що в нас є докази своєї правоти

В ефірі "5 каналу" заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль розповіла, які позитивні моменти можна записати на рахунок України у зв'язку з перемогою у Міжнародному морському трибуналі.

"Ми довели, що РФ не мала жодного права затримувати наші українські судна на українських моряків. Це незаконно, це порушує Міжнародне морську конверцію і що вони мають їх негайно звільнити і повернути додому. Це дійсно джля нас перемога, особливо з рахунком 19 до 1", – наголосила дипломат.

Зеркаль також прокоментувала інформацію у ЗМІ, що за рахунок такого рішення Міжнародного суду європейським країнам буде складно іти по шлях прагнення скасування санкцій.

"Не тільки. Якщо повернутися до подій, які відбувалися в листопаді і грудні, коли росіяни нав'язували, що все порушували і що вони мали право це зробити, і що взагалі це Україна, яка винна в цьому інциденті, то навіть наші партнери в Німеччині та Франції у них був такий сумнів, що, може, росіяни праві, а тут у нас є доказ того, що це не українська позиція, що це рішення Міжнародного морського трибуналу, що ми нічого не порушували, що це порушила Росія. І для нас це не просто інструмент, це дійсно свідчення того, що в нас є докази своєї правоти", – пояснила Зеркаль.

Заступник очільника МЗС також пояснила, як Україна далі може тиснути на РФ і які будуть подальші кроки.

"По-різному, але я впевнена, що росіяни доволі скоро в свій спосіб, який ніяк не буде пов'язаний з рішенням Трибуналу, повернуть наших моряків. Вони будуть це представляти як власне рішення, як воля Володимира Володимировича і думаю, що так, як воно було в іншій справі, яка стосується "Грінпісу" і корабля, який називається Arktic Sunrise, вони також робили вигляд, що вони не виконують рішення Трибуналу, але вони виконали все і навіть сплатили компенсацію", – сказала Зеркаль.

На запитання ведучої, чи може це рішення бути пов'язане з компліментами новій український владі, що мовляв, Росія почала домовлятися, Зеркаль сказала: "Думаю, можливо вони і так будуть це представляти, але для світу вже все дуже чітко – що є рішення трибуналу. І рішення Трибуналу має бути виконано, тим більше це стосується імунітету військових кораблів, а військові кораблі є у всіх країн, які є в цій  субвенції". 

Що Зеркаль сказала про повернення Саакашвілі в Україну та про майбутній візит Зеленського до Брюсселя, дивіться у повному відео інтерв'ю:

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал з морського права зобов'язав Росію негайно звільнити три українські кораблі та 24 моряків, які були захоплені торік у листопаді. Трибунал визнав, що українські кораблі мали право на прохід Керченської протокою, а Росія діяла в межах правоохоронної, а не військової операції – як на тому наполягала сама РФ. Рішення трибуналу є обов'язковим до виконання.

Натомість Росія вкотре заявила, що у трибуналу немає юрисдикції розглядати відповідне питання. А напередодні Лефортовський суд Москви залишив під вартою до кінця липня останню вісімку військовополоненних моряків. Решті так звані запобіжні заходи продовжили ще раніше.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Попередній матеріал
Довелося згорнути зйомки: журналістів "5 каналу" вивели з позицій через активізацію ворога
Наступний матеріал
"Укроборонпром" зупинив випуск БТРів: відомі причини
Loading...