Віталій Бала
Віталій Бала 5 канал

Закон про столицю не потрібен: експерт про розділення обов'язків голів міськради і КМДА

Читайте по-русски
Не можна ставити політичну доцільність попереду реальних проблем, які існують у Києві, – зазначив Бала

Про внесення змін до закону про столицю України з метою розділити посади Київського міського голови і голови КМДА говорили з директором агентства моделювання ситуацій Віталієм Балою у студії "5 каналу".

Він упевнений, що така ініціатива продиктована бажанням центральної влади контролювати головне місто. Але серед захисників законопроєкту, імовірно, не всі добре орієнтуються у питанні.

"Центральна влада і ті, хто коло неї, – вони хочуть завжди контролювати столицю, бо тут серйозні ресурси. На мою думку, взагалі не потрібно ніякого закону про столицю. Коли хтось говорить, порівнюючи його з законом про особливий статус, який є в Києва і Севастополя: ніхто з тих, хто це наводить як аргументацію, що потрібен закон про столицю, напевне, до кінця не прочитав і не зрозумів. У Севастополі ні разу голову не обирали".

Бала вважає, що киянам слід проявити громадянську позицію незалежно від особистого ставлення до чинного очільника міста:

"Кияни мають тут проявити свою позицію. Ми можемо по-різному ставитися до Кличка, але так само як Україна має бути єдиною на зовнішній арені, так кияни мають сказати: до нашого самоврядування нам нікого не потрібно".

На питання про те, чи існує нині самоврядування в Києві, аналітик відповів:

"Відносно. Тому що так чи інакше міська влада реагує на реакцію громадян. А по тому законопроєкту, який подають, вони (центральна влада – ред.) хочуть фактично надати право вето представнику президента. Я вважаю, цього не потрібно".

Бала переконаний, що партія "Слуга народу" не повинна ставити політичну доцільність попереду реальних проблем, які зараз існують у Києві.

Також він висловив думку, що судового позову, який подав Кличко проти Кабміну, прем'єр-міністра Олексія Гончарука й керівника ОП Андрія Богдана, недостатньо для захисту: "Суд – це добре. Але якщо влада центральна буде рухатись у цьому напрямку, треба все-таки, щоб кияни продемонструвати свою позицію, що вони з цим не згідні".

Дивіться повне відео:

Попередній матеріал
Брекзит наближається: Джонсон анонсував нову угоду з ЄС про умови припинення членства
Наступний матеріал
Масове отруєння їжею на Буковині: госпіталізовано 19 осіб, з них 4 дитини

Київрада збереться на сесію 19 вересня, аби владнати невідкладні питання – Кличко

Кличко братиме участь у наступних виборах – заява

Кличко оголосив про початок консультацій з приводу припинення повноважень Київради

Віталій Кличко звинуватив Богдана у маніпуляціях та порушеннях Конституції – заява

Кличко: Зеленський відпустив ситуацію в столиці – і тепер Богдан очолює "командну гру" у боротьбі за владу в Києві

Звільнення голови КМДА: чим аргументує Кабмін і що заявляє Кличко – всі подробиці