Прем'єр Великої Британії Борис Джонсон
Прем'єр Великої Британії Борис Джонсон 24tv.ua

Брекзит наближається: Джонсон анонсував нову угоду з ЄС про умови припинення членства

  Читайте по-русски
  Британський прем'єр обіцяє знайти краще вирішення однієї з найскладніших проблем – питання кордону між Північною Ірландією та Ірландською республікою

  Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що його уряд подасть Європейському Союзу конкретні пропозиції для нової угоди про умови припинення членства країни в ЄС 31 жовтня. Про таке повідомив "Голос Америки".

  "Ми зробимо дуже гарну пропозицію й офіційно подамо її дуже скоро", – підкреслив Джонсон.

  Крім того, британський прем'єр обіцяє знайти краще вирішення однієї з найскладніших проблем – питання кордону між Північною Ірландією, що є регіоном Сполученого Королівства, та Ірландською республікою, яка є членом ЄС.

  Слід зазначити, що членство обидвох країн у Євросоюзі протягом багатьох років гарантувало фактичну відсутність кордону, що розділяв Ірландію та був однією з болісних проблем під час тривалого збройного конфлікту.

  Серед пропозицій для розв'язання проблеми розмежування були ідеї залишити Північну Ірландію у складі європейського спільного ринку, але проти цього заперечують ті, хто називає це економічним відокремлення регіону і зазіханням на територіальну цілісність країни.

  Інші пропозиції передбачають проводити контроль перевезень між Північною Ірландією та Ірландською республікою так, щоб вони були невидимими. Зокрема пропонують влаштувати контрольні пункти для вантажів за кілька кілометрів до самого кордону.

  На узгодження і ратифікацію угоди про брекзит між Лондоном та Брюсселем залишається небагато часу, оскільки вона мала б бути затверджена на рівні ЄС, можливо, під час саміту Євросоюзу 17-18 жовтня, а також у британському парламенті.

  Як повідомляв 5.ua., керівництво Європейського Союзу вважає, що найбільш вірогідний сценарій виходу Британії з ЄС на сьогоднішній момент – "жорсткий брекзит" без усяких домовленостей.

  Попередній матеріал
  Яременко про "формулу Штайнмаєра": "У Мінську Україна нічого не підписувала"
  Наступний матеріал
  Закон про столицю не потрібен: експерт про розділення обов'язків голів міськради і КМДА

  Найстаріша у світі турагенція припинила існування – причини

  Набуде статусу "третьої країни": у Лондоні оприлюднили сценарій жорсткого Brexit

  Королева Єлизавета схвалила можливе відтермінування Brexit

  "Росії буде важче маніпулювати": "нормандський формат" можуть розширити вже цьогоріч – Арахамія

  Тролінг по-королівськи: як Єлизавета ІІ допомагала туристам шукати британського монарха

  Через Brexit британський фунт обвалився до трирічного мінімуму