Богдан Яременко
Богдан Яременко Богдан Яременко / Facebook

Яременко про "формулу Штайнмаєра": "У Мінську Україна нічого не підписувала"

Читайте по-русски
Нардеп також наголосив, що не йдеться про зміни до Конституції, а йдеться тільки про введення в дію законів, які приймає Верховна Рада

Напередодні у Мінську Україна нічого не підписувала. Леонід Кучма лише повідомив представника ОБСЄ на перемовах, що Україну влаштовують формулювання, погоджені радниками глав держав "Нормандського формату". Таке пояснення ситуації на своїй сторінці у Facebook оприлюднив голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Богдан Яременко.

За його словами, "йдеться про порядок застосування рішень "про особливості...." до місцевих виборів у ОРДЛО".

Яременко сказав: "Загальний напрямок – Україна рухається в напрямку припинення кровопролиття на Донбасі, не поступаючись при цьому нічим принциповим: ні територіальною цілісністю, ні суверенітетом, ні навіть правом по-своєму трактувати Мінські домовленості. Нюанси – вчора ніхто нічого не підписував. Представник України у ТКГ Леонід Кучма письмово повідомив представника ОБСЄ Мартін Сайдіка про те, що Україну влаштовують формулювання, погоджені радниками глав держав "Нормандського формату" в Мінську 1 вересня 2019 року. Зміст формулювання неодноразово пояснював міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, йдеться про порядок застосування рішень "про особливості...." до місцевих виборів в ОРДЛО на тимчасовій основі і на постійній після".

Нардеп також наголосив, що не мовиться про зміни до Конституції, а лише про введення в дію законів, які приймає Верховна Рада.

"Усе інше – предмет для переговорів, результати яких втілюватимуться у життя не змінами до Конституції, а законами України, які приймає Верховна Рада України (що надає суспільству можливість контролю за тим, що відбувається). І це – все. Наголосив Яременко.

Коментар Богдана Яременка про 'формулу Штайнмаєра'
Коментар Богдана Яременка про 'формулу Штайнмаєра'Богдан Яременко / Facebook

Як повідомляв 5.UA, 1 жовтня під час брифінгу президент України Володимир Зеленський заявив, що у майбутньому буде підготовлено новий закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей, до якого буде імплементована так звана "формула Штайнмаєра".

Нагадаємо, раніше, 1 жовтня 2019 року, в Києві на Майдані Незалежності та під Офісом президента пройшли акції протесту проти узгодження "формули Штайнмаєра". Подібні акції також пройшли у Харкові й у Львові.

Попередній матеріал
Засідання ВР: які законопроєкти мають розглянути народні обранці та на кого очікують із поясненнями
Наступний матеріал
Брекзит наближається: Джонсон анонсував нову угоду з ЄС про умови припинення членства