Павло Клімкін
Павло Клімкін 5 канал

"Запитань стало більше, ніж було" – Клімкін про погодження "формули Штайнмаєра"

  Читайте по-русски
  Дипломат наголошує, що "формула" не має жодного сенсу без того, щоб вона була "вмонтована" у відповідну дорожню карту

  Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін прокоментував останні заяви президента Володимира Зеленського про погодження українською стороною "формули Штайнмаєра". Свою аналітику він виклав на особистій сторінці у Facebook.

  "На "формулу Штайнмаєра" погодилися. Очікувано. Тобто російську умову щодо проведення "нормандської зустрічі" виконали. Теж очікувано. Текст ми не бачили, але схоже, що вибори мають бути В ЦІЛОМУ вільними та чесними. Тобто Росія їх зробить не вільними і не чесними. І взагалі не виборами", – пише Клімкін.

  І продовжує: "Вільні і чесні вибори – це не тільки відсутність російських військ і техніки на окупованому Донбасі. Це також повне роззброєння і забезпечення безпеки. Питання – ким, як та коли? Це повний контроль нами та/або міжнародною спільнотою над безпекою на всій території окупованого Донбасу і всій ділянці українсько-російського кордону. Це повна участь всіх українських ЗМІ та політичних партій. Це також участь тимчасово переміщених осіб. Це організація виборів нашою ЦВК, можливо спільно з міжнародною адміністрацією. Це функціонування українських судів і ще багато всього. Відповіді на всі ці запитання мають бути чіткими і однозначними. Інакше легітимність цих виборів ніколи не буде визнана".

  Дипломат наголошує, що "формула Штайнмаєра" не має жодного сенсу без того, щоб вона була імплементована у відповідну дорожню карту. І не має жодного сенсу без відповідей на поставлені вище запитання.

  "Тобто запитань стало більше, ніж було. Суспільство буде вимагати на них відповідей. Таких, які не розв'язують проблему окупації Донбасу за рахунок України. Для всіх інших, навіть для наших друзів, це проблема, яку необхідно вирішити. Для нас – питання нашого існування як єдиної та соборної держави", – невесело резюмує Клімкін.

  Нагадаємо, сьогодні, 1 жовтня, під час брифінгу президент України Володимир Зеленський заявив, що у майбутньому буде підготовлено новий закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей, до якого буде імплементована так звана "формула Штайнмаєра".

  Попередній матеріал
  Сьогодні "формулою Штайнмаєра" називається формула Путіна – заява фракції "ЄС"
  Наступний матеріал
  Ситуація в ООС: ворог відкривав вогонь на ділянках розведення сил під Золотим та Богданівкою
  Loading...