Заява фракції "ЄС"
Заява фракції "ЄС" Facebook / Петро Порошенко

Сьогодні "формулою Штайнмаєра" називається формула Путіна – заява фракції "ЄС"

Читайте по-русски
У партії п'ятого президента наголосили, що не можна відкидати безпековий компонент, який забезпечує проведення вільних виборів

Жодної "формули Штайнмаєра" як складової частини Мінських угод – не існує. Таку заяву зробив п'ятий президент України Петро Порошенко під час термінового звернення партії "Європейська Солідарність".

"Ви там (у Мінських угодах – ред.) про неї не знайдете жодної згадки. Сьогодні "формулою Штайнмаєра" називається формула Путіна, який кардинально змінює послідовність дій, передбачених Мінськими угодами. Відкидає дорожню карту Мінських угод, яка була запропонована спільною позицією України, Німеччини і Франції в "нормандському форматі", – наголосив очільник "ЄС".

Він зазначив, що вибори можливі лише в разі дотримання низки обов'язкових умов: "Не можна відкинути безпековий компонент, який забезпечує повне виведення іноземних окупаційних військ із української території, роззброєння незаконних військових формувань, забезпечення участі українських політичних сил і українських кандидатів у виборчому процесі, повернення тимчасово переміщених осіб і їхню активну участь у виборчому процесі, без яких ніякі вибори не можуть бути легітимними і такими, що відповідають вільному волевиявленню українських громадян".

А підписання "формули Штайнмаєра", як наголошує Порошенко, значно ускладнить, а то й унеможливить повернення тимчасово окупованих територій.

"В цих умовах ми точно наголошуємо, що підписання зазначеної формули російського походження – формули Путіна – де-факто означає послаблення або навіть зняття санкцій проти Російської Федерації, легітимізації російської окупації Донбасу, легітимізації незаконного референдуму в Криму і незаконної анексії Криму. Ми твердо наголошуємо: ми ніколи не підемо на це, ми солідаризуємося з тими акціями і закликами, які сьогодні лунають серед ветеранів, і ми не дамо зруйнувати Українську державу", – заголосив п'ятий президент.

Нагадаємо, сьогодні, 1 жовтня, під час брифінгу президент України Володимир Зеленський заявив, що у майбутньому буде підготовлено новий закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей, до якого буде імплементована так звана "формула Штайнмаєра".

Попередній матеріал
Шевченківський райсуд заслухає скаргу Тетяни Чорновол на бездіяльність ДБР
Наступний матеріал
"Запитань стало більше, ніж було" – Клімкін про погодження "формули Штайнмаєра"
Loading...

"Валерія не зламається": Порошенко провідав Гонтареву в Лондоні

Порошенко приходив на допит у НАБУ 23 вересня – Холодницький

Без позиції Меркель та Макрона санкції проти Росії були б неможливими – Порошенко

Порошенка зворушливо привітали з днем народження на конференції в Польщі

"Нічого про Україну без України": Петро Порошенко зустрівся з послом Німеччини

Заява Тетяни Чорновол та адвоката Петра Порошенка щодо позову Портнова до 5-го президента – завершено