Вибори в ОРДЛО
Вибори в ОРДЛО Политнавигатор

Змінити баланс сил чи відтягнути "неприємний момент": Тишкевич про оприлюднену "формулу Штайнмаєра"

Читайте по-русски
Експерт не виключає, що наразі Україну схилятимуть – у тому числі і західні партнери – до певних поступок і компромісів

Експерт програми міжнародної і внутрішньої політики Українського Інституту майбутнього Ігор Тишкевич у студії "Інформаційного дня" прокоментував опублікований сьогодні Романом Безсмертним текст про реалізацію "формули Штайнмаєра".

"Якщо ми говоримо про формат виборів і особливого статусу Донбасу, то перепрошую, але Україна на це вже погодилася. Закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей був проголосований Верховною Радою. Якщо говоримо про вибори, то питання – які вибори та за яких умов?" – зауважив Тишкевич.

Він не виключив ситуації, коли Україну схилятимуть – у тому числі і західні партнери, яких зазвичай називаємо "союзниками" – до певних поступок і компромісів.

Серед умовних "червоних ліній" експерт перерахував: "Що для України неприпустимо – це особливий статус ОРДЛО, який впливатиме на політичну ситуацію в державі, а це будь-який формат автономії. Неприпустимим є проведення парламентських виборів, поки Україна не буде розповсюджувати повноцінно свій суверенітет на цю території – українські суди, поліція, виборчкоми, військо. Неприпустимо, щоб окремі райони держави мали власну зовнішньоекономічну політику, яка, принаймні, не погоджувалася би з Києвом".

Тишкевич визнав теоретичну можливість проведення місцевих виборів на Донбасі – щоб хтось "мав займатися каналізацією, водопостачанням, медичним обслуговуванням".

"Але, за яких умов? Перше: щоб не було незаконних збройних формувань на території, або щоб вони були нейтралізовані. Це означає якщо не український, то принаймні міжнародний контроль. Друге: а що з внутрішньо переміщеними особами? Місцеву владу мають обирати мешканці Донбасу, а не тільки ті, хто там залишився. Третє: питання паспортизації. Чи видавала Україна паспорти громадянам, які досягли 18 років на окупованих територіях? Ні. Хто видавав, які документи, чи є там міжнародні мігранти?" – наголосив він.

Експерт резюмував, що всі озвучені питання та вимоги можуть змінити баланс сил у переговорах на користь України – або принаймні відтягнути "дуже неприємний момент, коли доведеться йти на компроміси".

Дивіться також повний запис розмови: 

Попередній матеріал
На Рівненщині смаколиками отруїлися 12 людей – що відомо
Наступний матеріал
Після 80 років забуття: у Львові показали відреставровану картину "Бій під Крутами"
Loading...