Роман Безсмертний
Роман Безсмертний Програма Рандеву / 5 канал

"Це вибори за сценарієм Кремля": Безсмертний оприлюднив текст про реалізацію "формули Штайнмаєра"

  Читайте по-русски
  За словами Безсмертного: "Готується чергова пастка! У жодному разі українська сторона це не може підписувати в Мінську!"

  Експредставник України у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Роман Безсмертний на своїй сторінці у Facebook опублікував текст документа про проведення виборів на Донбасі, так званої "формули Штайнмаєра".

  За словами Безсмертного, це "вибори за сценарієм Кремля".

  Він пише, що ТКГ з урегулювання ситуації на Донбасі готує для глав держав нормандського формату документ, який подано як "формулу Штайнмаєра", заявив 1 жовтня у Facebook український дипломат, колишній представник України в політичній підгрупі ТКГ Роман Безсмертний.

  "Цей папірець готується від імені ТКГ у Мінську для глав держав "нормандського формату" й подається як так звана "формула Штайнмаєра". Звертаю увагу всіх причетних до процесу на неприпустимість схвалення подібного документа, а тим більше підписання", – підкреслив Безсмертний.

  Цей документ має назву "Імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство".

  "Цей закон набуває чинності о 20:00 за місцевим часом у день голосування на позачергових місцевих виборах в окремих районах Донецької та Луганської областей, які призначено і проведено відповідно до Конституції України і спеціального закону України, що регулює позачергові місцеві вибори у вищевказаних районах. Він діятиме тимчасово до дня публікації підсумкової доповіді місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі зі спостереження за виборами, відповідно до встановленої практики (БДІПЛ ОБСЄ), про відповідність загалом позачергових місцевих виборів стандартам ОБСЄ та міжнародним стандартам для демократичних виборів, а також українському законодавству, у якому подано відповідь на питання, погоджене в нормандському форматі, затверджене ТКГ і передане Україною в її листі-запрошенні і головуванням ОБСЄ директору БДІПЛ", – йдеться у тексті.

  "Цей закон і далі діятиме постійно в разі, якщо в підсумковій доповіді БДІПЛ ОБСЄ буде зроблено висновок відповідно до встановленої практики БДІПЛ ОБСЄ, що позачергові місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей було проведено загалом відповідно до стандартів ОБСЄ та українського законодавства, з відповіддю на питання, погоджене в нормандському форматі, затвердженеТКГ і передане Україною в її листі-запрошенні й головуванням директору БДІПЛ ОБСЄ", – зазначили в документі.

  За словами Безсмертного: "Готується чергова пастка! У жодному разі українська сторона це не може підписувати в Мінську! Не можна це розглядати й у "нормандському форматі". Це вибори за сценарієм Кремля. Це вибори заради легітимізації "влади" на окупованій території! Цей папірець не забезпечить мир, не вирішить соціально-гуманітарні проблеми!".

  Як повідомляв 5.UA, раніше міністр закордонних справ заявляв, що погодився на "формулу Штайнмаєра". Згодом Пристайко наголосив, що "формулу Штайнмаєра" мають узгодити на засіданні ТКГ.

  Як відомо, згідно з "формулою Штайнмаєра", яку нині активно обговорюють високопосадовці, на українському сході передбачається припинення вогню, розведення військ та ухвалення парламентом закону про амністію бойовиків на сході. Після чого на окупованій території мають відбутися місцеві вибори під егідою ОБСЄ.

  Попередній матеріал
  Вахтанг Кіпіані у Києві презентував книгу "Справа Василя Стуса" – подробиці
  Наступний матеріал
  Жоден народний депутат не здатен повністю розібратися у законопроєкті №1210 – Бєлькова
  Loading...

  Командир "Азову" прокоментував "формулу Штайнмаєра": Програшний варіант та пастка для ЗСУ

  Час.Підсумки тижня з Анною Мірошниченко – відео

  "Формула Штайнмаєра": на які жертви змушена буде піти Україна для її реалізації