Вадим Пристайко
Вадим Пристайко 5 канал

"Формулу Штайнмаєра" мають узгодити на засіданні ТКГ – Пристайко

Читайте по-русски
Чільник МЗС зазначив, що перед "нормандським самітом" необхідно мати письмово підтверджений текст формули – це одна з умов для проведення зустрічі

В інтерв'ю інтернет-виданню "Європейська правда" чільник вітчизняного МЗС Вадим Пристайко розповів про "формулу Штайнмаєра" щодо проведення виборів на нині тимчасово окупованій території Донбасу. За його словами, текст документу мають узгодити під час засідання Тристоронньої контактної групи, передає "5 канал".

"У мінських переговорах – у них проблема, усі починають трактувати по-своєму, щоб ти не підписав, яке б слово ти не використав. Але зараз це не задача ані "нормандської четвірки", ані МЗС – ця задача передана Тристоронній контактній групі. От як вони переформулюють більш точно, ми тоді отримаємо, подивимося, що сталося з нашою пропозицією і чи можемо ми це пропонувати лідерам для того, щоб вони зустрічалися", – заявив міністр.

Пристайко зазначив, що перед "нормандським самітом" необхідно мати письмово підтверджений текст цієї формули. Адже це одна із умов для проведення зустрічі лідерів країн-учасниць.

Головний дипломат країни також зауважив, що під час зустрічі "нормандських радників" на початку вересня – Україна погодилася на певне формулювання. Воно передбачає тимчасове застосування закону про особливий статус Донбасу з моменту проведення виборів. Як вже сталий документ цей закон почне діяти після визнання виборів ОБСЄ такими, які є демократичними.

Пристайко повідомив, що під час засідання мінських переговірників вони не узгодили текст цього формулювання, через "технічне непорозуміння". Тож так звану "формулу Штайнмаєра" можуть доповнити та змінити під час майбутніх зустрічей Тристоронньої контактної групи у Мінську.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ заявляв, що погодився на "формулу Штайнмаєра".

Попередній матеріал
Емоційна зустріч колишньої собаки-полонянки Джессі та звільненого моряка – відео
Наступний матеріал
"Лідер ОУН" став "кондиціонером": на Львівщині встановили безграмотні дорожні знаки
Loading...